У рамках проведення Року дитячої творчості в Україні, оголошеного Указом Президента України Віктором Януковичем, за підтримки облдержадміністрації, обласної ради, Запорізької міської ради протягом тижня в концертній залі ім. М.І. Глінки проходив ХІІІ Міжнародний фестиваль-конкурс дитячого та юнацького виконавського мистецтва „Акорди Хортиці”.
У мистецьких змаганнях взяли участь 650 обдарованих дітей з Росії, Білорусі, Молдови, Чехії та 22 областей України.
Запорізький край представили 200 кращих юних виконавців з міст Запоріжжя, Енергодара, Токмака, Мелітополя, Запорізького, Куйбишевського, Токмацького, Кам’янсько-Дніпровського районів та студенти Запорізького музичного училища ім. П.І. Майбороди.
Лауреатів, дипломантів та учасників Міжнародного фестивалю привітали і нагородили цінними подарунками заступник голови облдержадміністрації Андрій Гамов, заступник голови обласної ради Микола Ярмощук, Запорізький міський голова Олександр Сін.
Володарем Гран-Прі стала Клименко Марія (фортепіано), Іллічівська дитяча школа мистецтв № 1 Одеської області. Вона отримала ноутбук від голови облдержадміністрації Олександра Пеклушенка
Лауреати фестивалю від Запорізької області:
номінація „Дебют на сцені”
- Круть Ганна, Толоконнікова Аліна, Запорізька дитяча школа мистецтв № 1
номінація „Ансамбль”
інструментальні ансамблі:
- квартет та ансамбль домристів Запорізького музичного училища ім. П.І. Майбороди
фортепіанні ансамблі:
- Лі Хосанна, Провіз Мішель, Запорізька дитяча музична школа № 2
номінація „Соліст - інструменталіст”
фортепіано:
- Рожественна Олена, Запорізька дитяча школа мистецтв № 1
духові та ударні інструменти:
- Сулаєв Даніїл, Запорізький класичний ліцей
- Ганчаров Данило, Запорізька дитяча музична школа № 3
- Самченко Микита, Запорізька дитяча школа мистецтв № 3
народні інструменти:
- Ляшко Денис, Запорізька дитяча музична школа № 1
- Дмитрук Ігор, Запорізьке музичне училище ім. П.І. Майбороди
сольний спів:
- Авраменко Лілія, Запорізька дитяча школа мистецтв № 1
конкурс „Юний концертмейстер”
- Діордієв Михайло, Запорізька дитяча школа мистецтв № 2
конкурс „Юний музикознавець”
- Верба Єлизавета, Запорізька дитяча школа мистецтв № 2.
Чупріна Марія (Харківська середня спеціальна музична школа-інтернат), Канке Олексій (Київська середня спеціальна музична школа-інтернат ім. М. Лисенка) отримали подарунки від міського голови міста Запоріжжя О. Сіна.
Також учасники фестивалю отримали спеціальні призи, запрошення на концерт лауреатів Міжнародного фестивалю-конкурсу дитячого та юнацького виконавського мистецтва „Акорди Хортиці” у Національній музичній академії України ім. П.І. Чайковського.
Управління у справах преси та інформації