Запорізька обласна державна адміністраціяhttp://www.zoda.gov.ua/Сайт запорізької обласної державної адміністрації - усі новини, події та фоторепортажі в Запорізькій області із перших рук на нашому офіційному ресурсі.Fri, 18 Apr 2025 05:25:24 +0300Великдень в умовах війни: запорізькі храми запрошують на богослужіння онлайн http://www.zoda.gov.ua/news/74059/velikden-v-umovah-viyni-zaporizki-hrami-zaproshujut-na-bogosluzhinnya-onlayn.html/news/74059/velikden-v-umovah-viyni-zaporizki-hrami-zaproshujut-na-bogosluzhinnya-onlayn.htmlЦьогоріч Великдень для вірян як східного, так і західного обрядів припадає на один і той самий день. Про підготовку до свята у Запоріжжі розповів настоятель римсько-католицького храму Бога Отця Милосердного отець Павло.

Цьогоріч Великдень для вірян як східного, так і західного обрядів припадає на один і той самий день. Про підготовку до свята у Запоріжжі розповів настоятель римсько-католицького храму Бога Отця Милосердного отець Павло. 

Приготування до свята Воскресіння Христового розпочинаються з початком Великого посту. У православній традиції цей період стартує з Прощеної неділі, а в католицькій – з Попільної середи. Відтак протягом сорока днів триває особливий час духовного очищення та підготовки до великого свята.

Настоятель храму Бога Отця Милосердного рекомендує запорізьким вірянам приєднуватися до богослужінь онлайн задля їхньої безпеки.

– Маємо онлайн-трансляції, бо розуміємо виклики війни. І розуміємо те, що не кожен може приєднатися навіть з фізичних чи з економічних можливостей. Онлайн-трансляції можна буде переглянути на сайті храму Бога Отця Милосердного в Запоріжжі, а також на сторінці у Фейсбуці, – зазначає священник.  

Наші воїни нині боронять країну на передовій. Серед них є й віряни. 

– Я особисто дуже хотів би, щоб вони зустрічали Воскресіння Христове вже в мирний час. Щоб нарешті настала Велика Перемога – як у духовному, так і в прямому розумінні цього слова. Тут ми пам'ятаємо про них у своїх молитвах, підтримуємо і не перестаємо щоденно молитися за їхнє благополуччя. Нехай Господь їх береже, – підсумував настоятель Храму Бога отця Милосердного отець Павло. 

]]>
Thu, 17 Apr 2025 17:20:00 +0300
Безпечний спосіб зберегти та примножити кошти: чому вигідно інвестувати у державні облігаціїhttp://www.zoda.gov.ua/news/74057/bezpechniy-sposib-zberegti-ta-primnozhiti-koshti-chomu-vigidno-investuvati-u-derzhavni-obligatsiji.html/news/74057/bezpechniy-sposib-zberegti-ta-primnozhiti-koshti-chomu-vigidno-investuvati-u-derzhavni-obligatsiji.htmlДержавні облігації – це безпечний спосіб зберегти та примножити кошти, одночасно підтримуючи економіку та ЗСУ.

Державні облігації – це безпечний спосіб зберегти та примножити кошти, одночасно підтримуючи економіку та ЗСУ.

Що таке ОВДП, як вони працюють і чому це вигідно саме зараз – дивіться в інфографіці від Урядового порталу.

]]>
Thu, 17 Apr 2025 16:00:00 +0300
У Запоріжжі готуються зустріти Великдень онлайнhttp://www.zoda.gov.ua/news/74055/u-zaporizhzhi-gotujutsya-zustriti-velikden-onlayn.html/news/74055/u-zaporizhzhi-gotujutsya-zustriti-velikden-onlayn.htmlВеликдень – одне з найважливіших і найурочистіших християнських свят, адже воно знаменує собою воскресіння Ісуса Христа. У цьому році християни східного та західного обрядів святкуватимуть Воскресіння Христове одночасно – 20 квітня. Керуючий Запорізькою єпархією Православної Церкви України єпископ Фотій розповів, як готуються зустрічати Великдень у Запоріжжі цього року.

Великдень – одне з найважливіших і найурочистіших християнських свят, адже воно знаменує собою воскресіння Ісуса Христа. У цьому році християни східного та західного обрядів святкуватимуть Воскресіння Христове одночасно – 20 квітня. Керуючий Запорізькою єпархією Православної Церкви України єпископ Фотій розповів, як готуються зустрічати Великдень у Запоріжжі цього року. 

Вже четвертий рік запоріжці відзначатимуть свято Воскресіння Христового в умовах повномасштабного вторгнення. Владика Фотій закликає вірян дотримуватися правил безпеки.  

– Останнім часом збільшилась кількість обстрілів – і по нашій державі, і по Запорізькій області. Тому запрошую всіх приєднуватися до спільної молитви через онлайн-трансляцію.  Господь дарував нам життя, то будемо його берегти, – зауважив єпископ Запорізький і Мелітопольський Фотій.  

Традиційними символами свята є паска та крашанки. Вони обов'язково мають бути на святковому столі. 

– Паска – це особливий хліб, який випікається тільки на свято Воскресіння Христова. Обов’язковою є крашанка. Однак я дуже прошу не наліплювати на крашанки зображення святих. Ви ж потім здираєте і викидаєте у сміття ці наліпки з іконами, зображеннями святого, – звернувся до вірян владика Фотій. 


]]>
Thu, 17 Apr 2025 14:00:00 +0300
CDTO Annual Forum: нова роль цифрових лідерів у реалізації інноваційної стратегії Україниhttp://www.zoda.gov.ua/news/74053/CDTO-Annual-Forum-nova-rol-tsifrovih-lideriv-u-realizatsiji-innovatsiynoji-strategiji-ukrajini.html/news/74053/CDTO-Annual-Forum-nova-rol-tsifrovih-lideriv-u-realizatsiji-innovatsiynoji-strategiji-ukrajini.htmlУ Києві відбувся щорічний CDTO Annual Forum 2025, який об’єднав цифрових трансформаторів органів влади та експертів з інновацій. Головна тема – посилення ролі CDTO (Chief Digital Transformation Officers) та стратегічні пріоритети цифрової трансформації держави.

У Києві відбувся щорічний CDTO Annual Forum 2025, який об’єднав цифрових трансформаторів органів влади та експертів з інновацій. Головна тема – посилення ролі CDTO (Chief Digital Transformation Officers) та стратегічні пріоритети цифрової трансформації держави.

Із квітня 2025 року CDTO в Україні офіційно отримали розширені повноваження. Тепер вони відповідають не лише за цифровізацію, а й за розвиток інновацій — у регіонах, міністерствах, центральних органах влади. Це рішення відкриває новий етап реалізації Стратегії цифрового розвитку інновацій України WINWIN.

–  Із цього року ми розширюємо повноваження CDTO. Тепер вони не лише займаються цифровізацією, а й розвивають інновації. Це можливість впроваджувати технології, будувати партнерства й стимулювати розвиток регіону, – зазначив Михайло Федоров, Віцепрем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації України.

Станом на сьогодні в Україні працюють 61 CDTO:

  • 17 – у міністерствах;

  • 29 – у центральних органах виконавчої влади;

  • 15 – в обласних військових адміністраціях.

Уряд передбачає подальше зміцнення інституту CDTO – створення команд, освітніх програм, розширення повноважень і зміцнення вертикалі взаємодії на національному та регіональному рівнях.

Сфери, в яких CDTO координуватимуть інноваційні проєкти:

  • оборона і безпека;

  • цифрова медицина та фармацевтика;

  • енергетика й енергоефективність;

  • агротехнології;

  • транспорт і машинобудування;

  • екологічні технології;

  • нові матеріали й нанотехнології;

  • IT, робототехніка та штучний інтелект.

Стратегія цифрового розвитку інновацій до 2030 року визначає три ключові напрями:

  1. Розвиток інноваційної екосистеми: підтримка стартапів, наукових парків, бізнес-кластерів і технологічного підприємництва.

  2. Дерегуляція: спрощення процедур, захист прав інтелектуальної власності, доступ до фінансування.

  3. Пріоритезація галузей: концентрація ресурсів на найбільш перспективних секторах — оборона, енергетика, медицина, агросектор, екологія.

За п’ять років цифрової трансформації регіонів:

  • реалізовано 335 проєктів цифровізації;

  • 15 регіонів мають своїх CDTO, структури цифровізації та регіональні програми;

  • запущено портал «Дія.Цифрова громада», що охоплює вже понад 1 100 громад.

Зокрема, під час форуму учасники ознайомилися з екосистемою проєктів Мінцифри та можливостями для навчання, підтримки бізнесу й цифрового розвитку:

  • програми апскілінгу на платформі «Дія.Освіта»;

  • навчання для цифрових лідерів від CDTO Campus;

  • інструменти підтримки МСБ через «Дія.Бізнес»;

  • впровадження цифрових сервісів у громадах;

  • ініціатива «Мрія» в українських школах.

]]>
Thu, 17 Apr 2025 13:00:00 +0300
У Запоріжжі продовжують працювати мобільні команди дитячих лікарівhttp://www.zoda.gov.ua/news/74052/u-zaporizhzhi-prodovzhujut-pratsjuvati-mobilni-komandi-dityachih-likariv.html/news/74052/u-zaporizhzhi-prodovzhujut-pratsjuvati-mobilni-komandi-dityachih-likariv.htmlУ Запоріжжі продовжують роботу виїзні команди дитячих лікарів з «Міської дитячої лікарні № 5». Для огляду дітей медики побували й в амбулаторії Лівобережного центру медико-санітарної допомоги № 2. Багато хто з батьків скористався можливістю і привів малюків та підлітків на прийом, щоб перевірити стан їхнього здоров'я.

У Запоріжжі продовжують роботу виїзні команди дитячих лікарів з «Міської дитячої лікарні № 5». Для огляду дітей медики побували й в амбулаторії Лівобережного центру медико-санітарної допомоги № 2. Багато хто з батьків скористався можливістю і привів малюків та підлітків на прийом, щоб перевірити стан їхнього здоров'я.

Місцева жителька Інна розповідає: для неї дуже зручно, що відвідати профільних дитячих лікарів тепер можна неподалік від дому. 

– Я багатодітна мама, виховую чотирьох дітей, серед яких трійнята. Олексію, Миколі та Іллі по 14 років, а наймолодшому Максиму – 7 рочків. Через роботу завжди обмаль часу на відвідування лікарень. Тому коли профільні медики почали приїжджати в амбулаторію неподалік від дому, дуже зраділа. Це дуже зручно, –  ділиться Інна. 

Під час огляду в амбулаторії, що розташована у Південному мікрорайоні Запоріжжя, Інна з дітьми змогли відвідати невролога, отоларинголога, офтальмолога та ортопеда-хірурга.  

–   Практика виїзду мобильных команд лікарів з'явилася лише в цьому році. До нас вже вдруге приїжджають лікарі-спеціалісти «Міської дитячої лікарні № 5». Минулого разу кожен з них оглянув по 20 дітей, і цього разу теж так плануємо. Записуємо на прийом попередньо, аби не було великого скупчення людей. Батькам дуже зручно – прийшли з дітьми і на місці відвідали всіх фахівців, які за необхідності можуть надати рекомендації та допомогу, – пояснює завідувачка амбулаторії № 10 Лівобережного ЦМСД № 2 Валентина Шляхова.   

Лікарка зазначає: така практика набуває популярності. На травень вже заплановано два виїзди лікарських бригад. Для запису на прийом необхідно звернутися за телефонами реєстратури амбулаторії або до педіатрів.

– З лютого цього року ми запровадили практику виїзду команд лікарів до амбулаторій Лівобережного центру медико-санітарної допомоги № 1. Спочатку ця ініціатива стосувалася лише дорослих пацієнтів, але вже з березня ми поширили її й на дитячі медичні огляди. Лише протягом березня було оглянуто 128 дітей. А з 2 квітня ми розширили географію обслуговування: охопили й амбулаторії інших центрів первинної медико-санітарної допомоги Запоріжжя, – зазначила директорка департаменту з питань охорони здоров'я та медичного забезпечення Запорізької міської ради Дуб Анна. 


]]>
Thu, 17 Apr 2025 12:00:00 +0300
В Україні стартував Всеукраїнський благодійний спортивний марафон «Крок» http://www.zoda.gov.ua/news/74050/v-ukrajini-startuvav-vseukrajinskiy-blagodiyniy-sportivniy-marafon-krok.html/news/74050/v-ukrajini-startuvav-vseukrajinskiy-blagodiyniy-sportivniy-marafon-krok.htmlВже вп’яте в Україні стартує Всеукраїнський спортивний марафон «Крок», приурочений до Міжнародного дня спорту на благо миру та розвитку. Марафон триватиме з 6 квітня по 31 травня. Долучитися до нього можуть усі охочі.

Вже вп’яте в Україні стартує Всеукраїнський спортивний марафон «Крок», приурочений до Міжнародного дня спорту на благо миру та розвитку. Марафон триватиме з 6 квітня по 31 травня. Долучитися до нього можуть усі охочі. 

Головна мета марафону – популяризувати ідею здорової нації та рухливого способу життя. Також змагання мають благодійну мету – усі донати, отримані за участь у марафоні, спрямують на підтримку ЗСУ. До участі запрошуються охочі з усіх куточків України. На марафоні учасники можуть обрати біг або велоспорт.

Ключові етапи марафону:

  • до 9 травня – подача заявок на участь;

  • до 11 травня – передача учасниками результатів своїх забігів/заїздів;

  • 15 травня – оголошення переможців;

  • до 31 травня – надсилання дипломів та дарунків учасникам і переможцям.

Цьогоріч у межах п’ятого марафону ввели «вільну дистанцію» в усіх категоріях. Будь-хто з учасників може поставити власну ціль-дистанцію (від 1 км), подолати її та перемогти. Зареєструватися для участі у марафоні можна за посиланням

Всеукраїнський спортивний марафон «Крок» – це ініціатива, яка проводиться у межах національного фестивалю «Код Нації».  

]]>
Thu, 17 Apr 2025 10:30:00 +0300
Два континенти – спільні цінності: Гладстон і Запорізька область розширюють співпрацюhttp://www.zoda.gov.ua/news/74049/dva-kontinenti--spilni-tsinnosti-gladston-i-zaporizka-oblast-rozshirjujut-spivpratsju.html/news/74049/dva-kontinenti--spilni-tsinnosti-gladston-i-zaporizka-oblast-rozshirjujut-spivpratsju.htmlМіжкультурний діалог та майбутні молодіжні обміни. Голова Запорізької ОДА Іван Федоров провів онлайн-зустріч з мером австралійського міста Гладстон Меттом Бернеттом.

Міжкультурний діалог та майбутні молодіжні обміни. Голова Запорізької ОДА Іван Федоров провів онлайн-зустріч з мером австралійського міста Гладстон Меттом Бернеттом.

Зустріч відбулася напередодні Великодня – особливо важливого свята як для українців, так і для австралійців.

– Для українців Великдень – це не просто свято, це символ духовної стійкості. Ми цінуємо, що навіть у ці дні наші міжнародні партнери пам’ятають про нас і залишаються поруч, – зазначив Іван Федоров.

Ключовим результатом зустрічі стала домовленість про запуск культурного й освітнього молодіжного обміну між регіонами. Сторони погодилися налагодити співпрацю між молодіжними радами австралійського міста та Запорізького регіону.

– Ми вже маємо працюючі молодіжні ради, які реалізують потужні ініціативи – від волонтерських проєктів до молодіжних кампаній. Об’єднання таких команд з двох континентів – це нові можливості для міжкультурного розвитку, діалогу та підтримки, – наголосив мер австралійського міста Гладстон Метт Бернет.

Голова Запорізької ОДА окреслив поточну ситуацію в регіоні – щоденні обстріли, значні руйнування цивільної інфраструктури, потреба у відбудові та підтримці внутрішньо переміщених осіб. Він підкреслив, що попри всі виклики українці не втрачають віри та активно працюють над відновленням.

– Ми вдячні за те, що Гладстон став другою домівкою для багатьох українців. І ми віримо, що після перемоги наші люди зможуть повернутися додому – у відновлену Запорізьку область, у мирну Україну, – підсумував Іван Федоров.

]]>
Thu, 17 Apr 2025 09:30:00 +0300
Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 17.04.2025http://www.zoda.gov.ua/news/74048/radiatsiyniy-fon-v-kontrolnih-tochkah-zaporizkoji-oblasti-na-17.04.2025.html/news/74048/radiatsiyniy-fon-v-kontrolnih-tochkah-zaporizkoji-oblasti-na-17.04.2025.htmlУ межах норми. Станом на 8:00 17.04.2025:

  • м. Запоріжжя (лівий берег) – 0,13 мкЗв/год.
  • с. Мар'ївка (Біленьківська ТГ) – 0,10 мкЗв/год.
  • с. Біленьке – 0,12 мкЗв/год

У межах норми.

]]>
Thu, 17 Apr 2025 09:15:00 +0300
55-річний чоловік поранений внаслідок ворожої атаки по Пологівському районhttp://www.zoda.gov.ua/news/74046/55-richniy-cholovik-poraneniy-vnaslidok-vorozhoji-ataki-po-pologivskomu-rayon.html/news/74046/55-richniy-cholovik-poraneniy-vnaslidok-vorozhoji-ataki-po-pologivskomu-rayon.htmlЗагалом упродовж доби окупанти завдали 350 ударів по 15 населених пунктах Запорізької області.
  • Війська рф здійснили 7 авіаційних ударів по Комишувасі, Новояковлівці, Степногірську, Лукʼянівську та Гуляйполю.
  • 220 БпЛА різної модифікації атакували Лобкове, Кам'янське, Павлівку, Гуляйполе, Оріхів, Щербаки, Новоданилівку, Малу Токмачку, Чарівне та Новодарівку.
  • 12 обстрілів з РСЗВ накрили Новоандріївку, Новоданилівку, Щербаки та Малу Токмачку.
  • 111 артударів завдано по території Лобкового, Камʼянського, Гуляйполя, Щербаків, Новоданилівки, Малої Токмачки, Чарівного та Новодарівки.
  • Надійшло 6 повідомлень про пошкодження будинків, квартир та обʼєктів інфраструктури.

    ]]>
    Thu, 17 Apr 2025 07:15:00 +0300
    Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1148-го дня війниhttp://www.zoda.gov.ua/news/74047/zvernennya-volodimira-zelenskogo-naprikintsi-1148-go-dnya-viyni.html/news/74047/zvernennya-volodimira-zelenskogo-naprikintsi-1148-go-dnya-viyni.htmlСправжній надійний мир може бути досягнутий саме тоді, коли реальність змусить Росію змиритися з нашими можливостями.

    Бажаю здоров’я, шановні українці, українки!

    Щойно була доповідь міністра оборони Умєрова про комунікацію та спільну роботу з нашими партнерами в Європі: будуть нові пакети підтримки, також ми готуємо нову безпекову архітектуру – усі конкретні деталі того, як може функціонувати безпековий контингент партнерів в Україні. Ми зі свого боку все зробимо, щоб політичні рішення – про контингент – максимально швидко виконувались саме тоді, коли для цього буде час. Сьогодні ж детально ми обговорили з дипломатами найближчі наші тижні: можливі зустрічі тут, у Європі, роботу з Америкою, а також відносини з іншими державами – з усіма державами, які достатньо сильні, щоб реально вплинути на дипломатію. В усіх частинах світу має бути однаково зрозуміло, що причина цієї війни тільки в Росії. Саме там, у Москві, у Кремлі сидить причина, чому досі немає навіть припинення вогню, не те що чогось більшого. Вже 36 днів пропозиції Америки повністю та безумовно припинити удари в небі, на морі та на землі. Україна одразу прийняла цю пропозицію більш ніж місяць тому. Росія ігнорує її досі й досі не відчуває наслідків, і саме в цьому – ключова проблема.

    Говорив сьогодні з Президентом Фінляндії зокрема й про це – про дипломатію, яка гальмує через те, що на Росію недостатньо тиску. Говорили також про відносини з Америкою – ми погодили наші спільні меседжі, наші спільні кроки, наші спільні позиції. Це важливо, що Україна та майже всі ми в Європі маємо об’єднану позицію щодо багатьох безпекових питань. Я дякую Фінляндії за підтримку.

    Хороші результати в урядової команди України, яка працює з американською стороною щодо угоди про економічне партнерство. Перша віцепрем’єр-міністр Свириденко доповідала сьогодні про це. Базові юридичні речі майже доопрацьовані, і далі, якщо все буде рухатися так само швидко та конструктивно, угода дасть економічні результати обом нашим країнам: і Україні, і Америці.

    І ще одне. Сьогодні я відзначив державними нагородами наших працівників оборонної промисловості. Їхній професійний день був 13 квітня, коли Росія вдарила балістикою по Сумах. Нам є чим відповідати на такі удари, і ми не залишимо просто в спокої на цій землі сволоту, яка вбиває наших людей. Ми маємо на це повне право, це абсолютно справедливо – відповідати вбивцям так, як вони заслуговують. Росія повинна змиритися з думкою про невідворотність сили України, і справжній надійний мир може бути досягнутий саме тоді, коли реальність змусить Росію змиритися з нашими можливостями. Наші дрони, українські ракети, наша артилерія, українські снаряди, наша техніка – усе, що виробляє Україна, захищатиме Україну, життя наших людей, нашу державу. Я дякую всім вже більш ніж 300 тисячам українців, які працюють на наших оборонних підприємствах – тут, у нашій державі, – заради української сили. Пишаюся нашими людьми!

    Слава Україні!

    ]]>
    Wed, 16 Apr 2025 21:30:00 +0300
    Понад 5,5 тисяч вступників здаватимуть національний мультипредметний тест в Запоріжжіhttp://www.zoda.gov.ua/news/74045/ponad-5,5-tisyach-vstupnikiv-zdavatimut-natsionalniy-multipredmetniy-test-v-zaporizhzhi.html/news/74045/ponad-5,5-tisyach-vstupnikiv-zdavatimut-natsionalniy-multipredmetniy-test-v-zaporizhzhi.htmlНаціональний мультипредметний тест для абітурієнтів – «пропуск» для вступу в заклади вищої освіти. Про зміст, структуру, умови походження НМТ та його організацію розповіла директорка Департаменту освіти і науки Запорізької ОДА Людмила Бухаріна під час брифінгу.

    Національний мультипредметний тест для абітурієнтів – «пропуск» для вступу в заклади вищої освіти. Про зміст, структуру, умови походження НМТ та його організацію розповіла директорка Департаменту освіти і науки Запорізької ОДА Людмила Бухаріна під час брифінгу.

    За даними Департаменту освіти і науки ЗОДА, цього року проходити тестування в Запоріжжі виявили бажання 5507 осіб. З них 3675 – випускники поточного року, решта – випускники минулих років. Основний етап реєстрації для участі в основній сесії НМТ вже завершився. Сесія триватиме з 14 травня по 25 червня. Для вступників, які з об’єктивних причин не змогли пройти реєстрацію в основний період, а також для тих, кому було відмовлено в реєстрації під час основного етапу, передбачено додатковий період реєстрації – з 9 по 14 травня 2025 року включно.

    – Додаткова сесія НМТ триватиме з 14 по 25 липня. Вона передбачена для учасників, які зареєструвалися в додатковий період, а також для тих вступників, які з об’єктивних причин не зможуть взяти участь в основній сесії тестування, – повідомила Людмила Бухаріна.

    Учасники отримають запрошення через персональні кабінети на сайті Українського центру оцінювання якості освіти, починаючи з 4 травня. 

    – Структура НМТ у 2025 році залишилася незмінною. Учасники мають скласти чотири предмети, з яких три є обов’язковими: українська мова, математика та історія України. Четвертий предмет обирається вступником самостійно з наступного переліку: українська література, іноземна мова, біологія, хімія, фізика або географія. Усі учасники вже визначилися зі своїм вибором, – зауважила спікерка.

    В Запоріжжі буде організовано 15 тимчасових екзаменаційних центрів на базі 11 закладів освіти (в школах, університетах та коледжах). Кожен з них розрахований на одночасне перебування 120 осіб. Із забезпеченням порядку допомагатимуть працівники Нацполіції.

    – Під час організації НМТ-2025 продовжимо використовувати наш унікальний досвід проведення тестування в умовах воєнного стану, напрацьований з 2022 року. Зокрема, усі пункти тестування будуть облаштовані у захищених приміщеннях. Це дасть змогу учасникам не перериватися під час складання тесту і відчувати себе більш спокійно та впевнено. Для нас, організаторів, це набагато складніше, тому що ми маємо все технічно влаштувати відповідно до нормативно-правових вимог. Але робимо все можливе для того, щоб наші учасники мали безпечні умови для успішного написання тесту, – підкреслила директорка Департаменту освіти і науки.

    На виконання завдань з кожного предмета учасникам надається по 60 хвилин. Усі чотири тестування вступники проходитимуть протягом одного дня – у два блоки по 120 хвилин. Між блоками передбачена перерва у 20 хвилин. 

    – Інформацію про результати тестування можна перевірити на сайті Центру оцінювання якості освіти – в персональних кабінетах вступників. Учасники основної сесії побачать їх не пізніше 4 липня, а учасники додаткової – не пізніше 30 липня, – зазначила Людмила Бухаріна.

    Вступні випробування проводяться і для тих, хто хоче здобути магістерський ступінь чи ступінь доктора філософії:

    • при вступі в магістратуру потрібно скласти єдиний вступний іспит та єдине фахове вступне випробування;

    • при вступі до аспірантури – єдиний вступний іспит та єдине вступне випробування з методології наукового дослідження.

    – Ми покращуємо кожного дня якість освіти, запроваджуємо велику кількість проєктів щодо виховання школярів, формування навичок здорового харчування та підтримки ментального здоров’я дітей і молоді. Все це має стимулювати запорізькі родини залишатися в Запорізькому регіоні – жити, працювати і навчатися тут. Тож розраховуємо, що запорізькі абітурієнти не лише успішно складуть НМТ, а й оберуть для подальшого навчання саме запорізькі заклади вищої освіти, – підсумувала директорка Департаменту освіти і науки Запорізької ОДА Людмила Бухаріна.

    ]]>
    Wed, 16 Apr 2025 20:30:00 +0300
    «Можна святкувати Великдень і при цьому дотримуватися безпекових заходів», – запорізькі священнослужителі про святкування Воскресіння Христового під час війниhttp://www.zoda.gov.ua/news/74044/mozhna-svyatkuvati-velikden-i-pri-tsomu-dotrimuvatisya-bezpekovih-zahodiv,--zaporizki-svyashennosluzhiteli-pro-svyatkuvannya-voskresinnya-hristovogo-pid-chas-viyni.html/news/74044/mozhna-svyatkuvati-velikden-i-pri-tsomu-dotrimuvatisya-bezpekovih-zahodiv,--zaporizki-svyashennosluzhiteli-pro-svyatkuvannya-voskresinnya-hristovogo-pid-chas-viyni.htmlОнлайн-трансляції святкових богослужінь та комендантська година – без змін. Так в Запорізькій області відзначатимуть Великдень цього року. Священнослужителі закликають вірян дотримуватися правил безпеки під час Великодніх свят і долучатися до богослужінь у храмах різних конфесій онлайн. Про це на брифінгу розповіли керуючий Запорізькою єпархією Православної Церкви України єпископ Фотій та єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії Римсько-католицької церкви Ян Собило.

    Онлайн-трансляції святкових богослужінь та комендантська година – без змін. Так в Запорізькій області відзначатимуть Великдень цього року. Священнослужителі закликають вірян дотримуватися правил безпеки під час Великодніх свят і долучатися до богослужінь у храмах різних конфесій онлайн. Про це на брифінгу розповіли керуючий Запорізькою єпархією Православної Церкви України єпископ Фотій та єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії Римсько-католицької церкви Ян Собило.

    Великдень – це одне з найбільших свят церковного року. На думку владики Фотія, «невиконання заходів безпеки у цей день є гріхом, бо кожне правило написане людським життям».

    – Якщо Христос прийшов у цей світ і віддав своє життя заради нас, щоб ми жили, то дотримання правил безпеки є виконанням заповідей Господніх. Православна Церква України та Запорізька єпархія закликають приєднуватися до пасхального богослужіння онлайн. Тільки тим людям, які бажають причаститися в цей день, можна прийти до храму. Якщо з якихось причин ви не можете подивитися трансляцію з  храму, який ви відвідуєте, включайте трансляцію з іншого і моліться разом з вірними. Бо всі ми є діти єдиного Бога, всі ми християни, – звернувся до вірян священнослужитель.

    Владика Фотій нагадав, що нічних богослужінь не буде, і наголосив, що найкращий варіант – провести Великдень вдома, у родинному колі. Він переконаний: головне в цей день – зберігати спокій, любов і повагу один до одного. 

    Дотримуватися заходів безпеки під час свят закликав і єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії Римсько-католицької церкви Ян Собило. 

    – Наші віряни вже знають, як себе поводити під час війни. З нашого храму зазвичай ведеться трансляція, її можна побачити в інтернеті, – зазначив Ян Собило.

    На Великдень в Запорізькій області буде збільшена кількість патрулів. На чергування вийде понад 800 правоохоронців. 270 з них забезпечуватимуть порядок біля культових споруд. Про це під час брифінгу повідомив заступник начальника управління превентивної діяльності ГУНП в Запорізькій області Денис Короневич. 

    – До чергувань будуть залучені не тільки патрульні, а й слідчо-оперативні групи та вибухотехніки. Особлива увага – культовим спорудам, біля яких будуть віряни. Поліцейські знають місця розташування найближчих укриттів. Вони допомагатимуть людям дістатися сховищ під час повітряної тривоги, – повідомив представник Нацполіції. 

    Денис Короневич підкреслив, що тривалість комендантської години не змінюється. Вона, як завжди, починається опівночі і закінчується о 5 годині ранку. Також закликав не нехтувати сигналами повітряної тривоги.

    Цього року дата Великодня співпала для християн як західного, так і східного обрядів. Долучитися до трансляцій богослужінь віряни різних конфесій можуть за посиланнями:

     

    ]]>
    Wed, 16 Apr 2025 20:00:00 +0300
    Розбудова безпекового середовища: керівники громад Запорізького району ознайомилися з роботою Матвіївського центру безпеки http://www.zoda.gov.ua/news/74039/rozbudova-bezpekovogo-seredovisha-kerivniki-gromad-zaporizkogo-rayonu-oznayomilisya-z-robotoju-matvijivskogo-tsentru-bezpeki.html/news/74039/rozbudova-bezpekovogo-seredovisha-kerivniki-gromad-zaporizkogo-rayonu-oznayomilisya-z-robotoju-matvijivskogo-tsentru-bezpeki.htmlВиклики та успіхи на шляху розбудови безпекового середовища. Голови громад Запорізького району вивчали досвід роботи Матвіївського центру безпеки громадян.

    Виклики та успіхи на шляху розбудови безпекового середовища. Голови громад Запорізького району вивчали досвід роботи Матвіївського центру безпеки громадян. 

    Місяць тому в Матвіївській громаді запрацював перший у Запорізькій області Центр безпеки, де постійного чергують місцевий пожежно-рятувальний підрозділ та поліцейський офіцер громади.  Заступник голови Запорізької ОДА Євген Мироненко провів робочу зустріч з головами територіальних громад Запорізького району на базі нового Центру безпеки. 

    – Обласна влада активно опікується розбудовою безпекового середовища в регіоні. Центр безпеки в Матвіївській громаді – це пілотний проєкт. Спираючись на отриманий досвід, надалі такі безпекові центри плануємо створити в кожній громаді, яка зацікавлена в розвитку своєї території, – зазначив заступник голови Запорізької ОДА Євген Мироненко.

    В Запорізькій області діє Програма сприяння розвитку популяризації добровольчого пожежного руху, а також створення й підтримки пожежно-рятувальних підрозділів. Вона розрахована на 2024–2028 роки і передбачає, зокрема, створення пожежних підрозділів у складі Центрів безпеки в населених пунктах області. 

    – Кошти, передбачені програмою, спрямовуються на забезпечення належного функціонування новостворених підрозділів, навчання персоналу, закупівлю обладнання та підтримку ініціатив, пов’язаних із розвитком пожежної безпеки на місцях, – повідомив начальник управління запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС в Запорізькій області Євген Водоп’янов.

    Учасники зустрічі ознайомились із технічним забезпеченням Матвіївського центру безпеки. Завдяки ефективній взаємодії з міжнародними партнерами пожежно-рятувальний підрозділ Матвіївської громади днями отримав благодійну допомогу – сучасне пожежно-технічне обладнання, необхідне для його ефективної роботи. В комплекті допомоги – плаваюча мотопомпа, пожежні рукави, акумулятори, ноші та аптечки. Їх будуть використовувати при виїздах на надзвичайні ситуації в Матвіївській громаді.

    – Наші рятувальники завжди на першій лінії боротьби з наслідками обстрілів та пожежами. Додаткове обладнання не тільки знадобиться їм для ліквідації пожеж, але й може допомогти врятувати життя наших громадян. Дякую ГО «Гармонія.ЮА», міжнародній організації CIVIC за підтримку громад Запорізького району! – зауважив голова Запорізької райдержадміністрації Олег Буряк.

    В деяких громадах вже розробляють власні проєкти для будівництва Центрів безпеки. Досвід Матвіївської громади вплине на якість та подальшу розбудову мережі таких центрів в Запорізькому районі.

    ]]>
    Wed, 16 Apr 2025 16:00:00 +0300
    Віртуальна виставка «Ukraine Exports 2025»: можливість для українських експортерів знайти нових партнерів у державах Близького Сходу http://www.zoda.gov.ua/news/74043/virtualna-vistavka-Ukraine-Exports-2025-mozhlivist-dlya-ukrajinskih-eksporteriv-znayti-novih-partneriv-u-derzhavah-blizkogo-shodu.html/news/74043/virtualna-vistavka-Ukraine-Exports-2025-mozhlivist-dlya-ukrajinskih-eksporteriv-znayti-novih-partneriv-u-derzhavah-blizkogo-shodu.htmlУкраїнські ділові асоціації та підприємства, орієнтовані на експорт, мають можливість безоплатно представити власний віртуальний стенд на онлайн-виставці «Ukraine Exports 2025». Її аудиторія – бізнесові кола Кувейту, держави Затоки (GCC) та Близького Сходу. Про те, як взяти участь у виставці, повідомляє посольство України в Кувейті.

    Українські ділові асоціації та підприємства, орієнтовані на експорт, мають можливість безоплатно представити власний віртуальний стенд на онлайн-виставці «Ukraine Exports 2025». Її аудиторія – бізнесові кола Кувейту, держави Затоки (GCC) та Близького Сходу. Про те, як взяти участь у виставці, повідомляє посольство України в Кувейті. 

    Мета віртуальної виставки «Ukraine Exports 2025» – налагодити контакти між українськими постачальниками та потенційними імпортерами за кордоном у регіоні Близького Сходу.

    Представити свої компанії можуть експортери:

    • продуктів харчування, солодощів;

    • сільськогосподарської продукції;

    • промислових товарів, обладнання;

    • хімічних виробів;

    • будівельних матеріалів;

    • медикаментів;

    • косметики, одягу;

    • IT та інновацій тощо.

    Участь у виставці безоплатна. Вона проходитиме онлайн за посиланням.

    Виставка триватиме з 16 квітня по 31 жовтня 2025 року. Заявки на участь приймаються до 30 серпня.

    Подати заявку слід в особистому кабінеті на платформі Nazovni, яку курує Міністерство зовнішніх справ України задля підтримки експорту,. Потрібно обрати «Хочу експортувати» до Кувейту й додати коментар щодо участі у віртуальній виставці. Після цього надійде лист з інструкцією для налаштування стенду. 

    Від компаній потрібно:

    • оформити свій віртуальний стенд англійською мовою;

    • призначити відповідальну особу, яка раз на тиждень переглядатиме кабінет свого стенду для обробки залишених заявок;

    • врахувати законодавство арабських держав Затоки, зокрема, у контексті вимог до сертифікації Халяль щодо продуктів тваринного походження, заборони алкогольних напоїв тощо.

    Планується, що стенди структуруватимуться за павільйонами відповідно до експортованих продуктів. 

    Якщо виникли запитання, їх можна надіслати на електронну пошту office@nazovni.online

    Відеопрезентація функціоналу платформи для віртуальних виставок доступна за посиланням

    ]]>
    Wed, 16 Apr 2025 15:30:00 +0300
    «Варто діяти»: стартував конкурс на грантову програму з підтримки ветеранського бізнесу http://www.zoda.gov.ua/news/74041/varto-diyati-startuvav-konkurs-na-grantovu-programu-z-pidtrimki-veteranskogo-biznesu.html/news/74041/varto-diyati-startuvav-konkurs-na-grantovu-programu-z-pidtrimki-veteranskogo-biznesu.htmlРозпочався прийом заявок на конкурс грантів «Варто діяти» для підтримки бізнесу ветеранів, членів їхніх сімей та родин загиблих Захисників і Захисниць України. На втілення бізнес-проєктів вони зможуть отримати від 500 тисяч до 1,5 мільйона гривень. Про це повідомляє Міністерство у справах ветеранів України.

    Розпочався прийом заявок на конкурс грантів «Варто діяти» для підтримки бізнесу ветеранів, членів їхніх сімей та родин загиблих Захисників і Захисниць України. На втілення бізнес-проєктів вони зможуть отримати від 500 тисяч до 1,5 мільйона гривень. Про це повідомляє Міністерство у справах ветеранів України.  

    «Варто діяти» – нова грантова програма з підтримки ветеранського підприємництва від Українського ветеранського фонду Мінветеранів. До її реалізації також долучилися українські компанії Kernel та SKELAR. 

    Прийом заявок триватиме до 18:00 28 квітня 2025 року. Переможців оголосять 17 червня.

    Розмір грантів становить від 500 тис. до 1,5 млн грн. У пріоритеті програми – бізнес-проєкти, під час реалізації яких буде створено додаткові робочі місця.

    Крім того, переможці конкурсу отримають фінансування своїх ідей від партнерів конкурсу. Kernel додатково підтримає реалізацію найцікавіших ініціатив від учасників із громад, де працює компанія. А проєкти зі сфери IT зможуть отримати додаткові кошти та менторську підтримку від SKELAR. 

    Подати заявки на конкурс можуть зареєстровані як фізичні особи-підприємці:

    • ветерани; 

    • члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни; 

    • члени сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України;

    • другий із подружжя ветерана, якщо проєкти спрямовані на реінтеграцію ветеранів до активного суспільного життя, збереження та відновлення їхнього фізичного та психічного здоров’я.

    Отримати грант зможуть й юридичні особи, зареєстровані не пізніше ніж за рік до отримання фінансової допомоги. Їхніми засновниками мають бути ветерани, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, члени сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України.

    Тематика бізнес-проєктів – різноманітна. Виняток – підприємництво у сфері агробізнесу. Для цих ініціатив в Українському ветеранському фонді передбачений окремий конкурс, який відбудеться у червні.

    Детальніше про умови конкурсу «Варто діяти» – на сайті Українського ветеранського фонду за посиланням.  

    Запитання та уточнення щодо поданих документів можна надіслати на пошту uvfprojects@veteranfund.mva.gov.ua із зазначеною темою листа – «Конкурс Проєктів «Варто діяти» та номер заявки».

    ]]>
    Wed, 16 Apr 2025 13:30:00 +0300
    Програма єВідновлення: як реалізувати житловий сертифікат на купівлю нової оселі http://www.zoda.gov.ua/news/74036/programa-jevidnovlennya-yak-realizuvati-zhitloviy-sertifikat-na-kupivlju-novoji-oseli.html/news/74036/programa-jevidnovlennya-yak-realizuvati-zhitloviy-sertifikat-na-kupivlju-novoji-oseli.htmlУкраїнці, чиє житло було повністю зруйноване внаслідок бойових дій, можуть отримати компенсацію у вигляді житлового сертифіката для придбання нової оселі. Така можливість доступна за державною програмою єВідновлення. Про те, як реалізувати житловий сертифікат, повідомляє Міністерство розвитку громад та територій України.

    Українці, чиє житло було повністю зруйноване внаслідок бойових дій, можуть отримати компенсацію у вигляді житлового сертифіката для придбання нової оселі. Така можливість доступна за державною програмою єВідновлення. Про те, як реалізувати житловий сертифікат, повідомляє Міністерство розвитку громад та територій України

    Щоб придбати нову оселю за житловим сертифікатом, потрібно, у першу чергу, забронювати по ньому кошти. Це можна зробити в застосунку чи на порталі «Дія», а також через ЦНАП.

    Якщо на бюджетному рахунку наявні кошти, протягом 5 днів надійде сповіщення про успішне бронювання. Якщо кошти закінчилися, заявка буде розміщена в електронній черзі.

    Вгорі черги розміщуються пріоритетні групи:

    • військові;

    • родини загиблих Захисників та Захисниць України;

    • люди з інвалідністю;

    • багатодітні родини.

    Також після отримання житлового сертифікату, потрібно припинити право власності на знищене житло. Зробити це можна в нотаріуса або державного реєстратора. 

    Після успішного бронювання коштів ви матимете 30 днів, щоб укласти угоду купівлі-продажу нового житла.

    Декілька житлових сертифікатів можна використати для придбання одного житла чи кількох різних. Крім того, дозволена спільна купівля оселі з іншою людиною, яка має житловий сертифікат. У цьому випадку кошти по сертифікату повинні бути заброньовані одночасно. 

    Зверніть увагу: якщо у вас було знищене єдине житло, ви можете отримати кошти для реалізації житлового сертифікату за фінансування, яке направлене на підтримку внутрішньо переміщених осіб. 

    Для цього необхідно мати актуальну довідку ВПО, яку можна отримати в місцевій раді. Статус ВПО можна отримати, навіть якщо переміщення відбулося в межах однієї громади. 

    Сервіс єВідновлення та Реєстр пошкодженого і знищеного майна були реалізовані Міністерством розвитку громад та територій України та Міністерством цифрової трансформації України за проєктом «Підтримка цифрової трансформації» за сприяння USAID і UK Dev. Партнер проєкту – Фонд Східна Європа.  

    ]]>
    Wed, 16 Apr 2025 12:00:00 +0300
    Ігри ветеранів 2025: стартувала реєстрація на перший етап регіональних відбіркових змаганьhttp://www.zoda.gov.ua/news/74035/igri-veteraniv-2025-startuvala-rejestratsiya-na-pershiy-etap-regionalnih-vidbirkovih-zmagan.html/news/74035/igri-veteraniv-2025-startuvala-rejestratsiya-na-pershiy-etap-regionalnih-vidbirkovih-zmagan.htmlЩе більше драйву, спорту та неймовірних історій. А головне – ще більше можливостей для кожного, хто хоче випробувати себе, знайти нову силу та відчути командну єдність. Стартувала реєстрація на перший етап регіональних відбіркових змагань Ігор ветеранів 2025. Про це повідомляє Міністерство у справах ветеранів України.

    Ще більше драйву, спорту та неймовірних історій. А головне – ще більше можливостей для кожного, хто хоче випробувати себе, знайти нову силу та відчути командну єдність. Стартувала реєстрація на перший етап регіональних відбіркових змагань Ігор ветеранів 2025. Про це повідомляє Міністерство у справах ветеранів України.

    До участі у регіональних змаганнях запрошуються військовослужбовці, ветерани війни та особи, звільнені з військової служби, служби у правоохоронних органах, які зазнали травм, поранень або захворювань під час або внаслідок виконання службових обов’язків у зоні бойових дій.

    У програмі зʼявились нові дисципліни, щоб кожен знайшов щось своє:

    • кросфіт;

    • настільний теніс;

    • волейбол сидячи;

    • кіберспорт.

    Перший етап регіональних відбіркових змагань відбудеться у Рівному:

    •  3 травня – настільний теніс. Реєстрація – до 30 квітня (включно)

    •  4 травня – волейбол сидячи. Реєстрація – до 30 квітня (включно)

    •  17 травня – кросфіт. Реєстрація – до 10 травня (включно).

    Всеукраїнські змагання відбудуться 28–30 листопада в Києві.

    Що потрібно знати:

    • можна обрати лише одне місто;

    •  змагатися можна в кількох дисциплінах;

    • реєстрація безкоштовна.

    Зареєструватися можна за посиланням. 

    Змагання відбуватимуться на виконання  Стратегії ветеранської політики та Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року, прийнятої з ініціативи Першої леді України Олени Зеленської. 

    ]]>
    Wed, 16 Apr 2025 10:00:00 +0300
    Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 16.04.2025http://www.zoda.gov.ua/news/74034/radiatsiyniy-fon-v-kontrolnih-tochkah-zaporizkoji-oblasti-na-16.04.2025.html/news/74034/radiatsiyniy-fon-v-kontrolnih-tochkah-zaporizkoji-oblasti-na-16.04.2025.htmlУ межах норми.Станом на 8:00 16.04.2025:

    • м. Запоріжжя (лівий берег) – 0,12 мкЗв/год.
    • с. Мар'ївка (Біленьківська ТГ) – 0,10 мкЗв/год.
    • с. Біленьке – 0,12 мкЗв/год

    У межах норми.

    ]]>
    Wed, 16 Apr 2025 09:15:00 +0300
    Упродовж доби окупанти завдали 513 ударів по 13 населених пунктах Запорізької областіhttp://www.zoda.gov.ua/news/74033/uprodovzh-dobi-okupanti-zavdali-513-udariv-po-13-naselenih-punktah-zaporizkoji-oblasti.html/news/74033/uprodovzh-dobi-okupanti-zavdali-513-udariv-po-13-naselenih-punktah-zaporizkoji-oblasti.htmlНадійшло 19 повідомлень про пошкодження будинків, квартир та обʼєктів інфраструктури.
  • Війська рф здійснили 6 авіаційних ударів по Гуляйполю, Новоданилівці та Малинівці.
  • 382 БпЛА різної модифікації атакували Запоріжжя, Біленьке, Юрківку, Степногірськ, Кам'янське, Гуляйполе, Щербаки, Новоданилівку, Малу Токмачку, Чарівне та Новодарівку.
  • 5 обстрілів з РСЗВ накрили Магдалинівку та Щербаки.
  • 120 артударів завдано по території Кам'янського, Гуляйполя, Щербаків, Новоданилівки, Малої Токмачки, Чарівного та Новодарівки.
  • Надійшло 19 повідомлень про пошкодження будинків, квартир та обʼєктів інфраструктури.

    ]]>
    Wed, 16 Apr 2025 07:15:00 +0300
    Грантова підтримка та компенсаційні програми для роботодавців: як Запорізький центр зайнятості сприяє розвитку бізнесуhttp://www.zoda.gov.ua/news/74032/grantova-pidtrimka-ta-kompensatsiyni-programi-dlya-robotodavtsiv-yak-zaporizkiy-tsentr-zaynyatosti-spriyaje-rozvitku-biznesu.html/news/74032/grantova-pidtrimka-ta-kompensatsiyni-programi-dlya-robotodavtsiv-yak-zaporizkiy-tsentr-zaynyatosti-spriyaje-rozvitku-biznesu.htmlГранти для створення власної справи та компенсаційні програми для підприємців. Про можливості для бізнесу, які держава надає через Обласний центр зайнятості, розповіла його директорка Зінаїда Бойко під час брифінгу в медіацентрі Запорізької ОДА.

    Гранти для створення власної справи та компенсаційні програми для підприємців. Про можливості для бізнесу, які держава надає через Обласний центр зайнятості, розповіла його директорка Зінаїда Бойко під час брифінгу в медіацентрі Запорізької ОДА.  

    Програма «Власна справа» 

    Через службу зайнятості реалізується низка програм з підтримки бізнесу. Зокрема, можна отримати грант за програмою «Власна справа». Її завдання – розвиток наявних та створення нових бізнесів. Умовами отримання гранту є реєстрація ФОП і створення робочих місць.

    – Програма «Власна справа» – не лише про гроші, але й про працевлаштування людей. Щоб отримати грант на суму 50-150 тис. грн, потрібно працевлаштувати одну людину. Якщо сума гранту 250 тис. грн, має бути працевлаштовано 2 людини. Торік до програми були внесені зміни, що сприяють самозайнятості населення. Завдяки цьому тепер можна отримати грант на 75 тис. грн, зареєструвавшись як ФОП. Крім того, уряд розробив грантову програму для молоді. Тож молоді підприємці віком від 18 до 25 років теж можуть розраховувати на грантову підтримку, – повідомила директорка Запорізького обласного центру зайнятості Зінаїда Бойко.

    Від початку дії програми (з липня 2022 року) в Запорізькій області грант за програмою «Власна справа» отримав 441 підприємець.

    – Загальна сума наданих грантів склала 110 млн грн. З них 15,7 млн грн отримали підприємці-ВПО. Серед грантерів – й 26 учасників бойових дій та членів їхніх родин, а також 6 людей з інвалідністю. Завдяки грантовій підтримці підприємці створили 635 нових робочих місць та сплатили понад 333 млн грн податків, – розповіла спікерка.

    4 квітня уряд схвалив рішення про збільшення суми грантів до 500 тис. грн для підприємців з прифронтових регіонів. На думку Зінаїди Бойко, таке рішення – суттєва підтримка для бізнесу в Запорізькій області. 

    Підтримка ветеранського бізнесу

    З квітня 2023 року в Україні діє програма грантів для ветеранів, ветеранок та членів їхніх родин. Сума гранту – до 1 млн грн.

    – Ветеран може отримати до 250 тис. грн за умови створення одного робочого місця. У разі створення двох робочих місць сума гранту складе до 500 тис. грн. Грант на суму до 1 млн грн може отримати ветеран, що зареєстрований як ФОП не менше 12 місяців. Ще одна умова – співфінансування, тобто держава надає 70 %, ще 30 % – власні кошти ветерана. Також необхідно створити 4 робочих місця. Гроші можна витратити на придбання обладнання, оренду приміщення, рекламу,  – пояснила Зінаїда Бойко.

    З вересня минулого року на грантову підтримку можуть претендувати і члени родин загиблих Захисників і Захисниць.

    Експериментальні проєкти з професійного навчання

    Обласна служба зайнятості долучається до реалізації експериментальних проєктів, спрямованих на професійне навчання або перенавчання людей.

    – Один з експериментальних проєктів – профнавчання учасників бойових дій. З початку року 47 запорізьких ветеранів вже пройшли навчання в Центрах професійно-технічної освіти. В Україні їх  вісім. Навчатися можна в будь-якому з них. Центри пропонують 365 освітніх програм, – зауважила Зінаїда Бойко.

    Ще один експериментальний проєкт – навчання жінок професіям, які вважаються чоловічими. Проводиться робота з організації навчання для водійок електротранспорту. Окрім цього проєкту, Обласний центр зайнятості організовує навчання жінок професіям охоронника та електрозварювальника.

    Компенсаційні програми для бізнесу

    За словами директорки Запорізького обласного центру зайнятості, держава пропонує компенсації за організацію робочих місць для людей з інвалідністю. 

    – Компенсація за облаштування робочого місця для людини з інвалідністю 2 групи становить 80 тис. грн, а за облаштування робочого місця для людини з 1 групою – 120 тис. грн. Надані державою кошти дозволяють створити комфортні умови для людей з інвалідністю, – вважає Зінаїда Бойко.

    Держава також виплачує компенсації роботодавцям за працевлаштування ВПО. Сума такої компенсації складає 8 тис. грн протягом трьох місяців. Ці кошти допомагають знизити навантаження на роботодавців та дають можливість сплачувати людям достойну зарплату.

    Держава компенсує роботодавцям і 50 % зарплати молодих спеціалістів протягом пів року. Ця компенсація стимулює бізнес до створення робочих місць для молоді.


     

    ]]>
    Tue, 15 Apr 2025 19:10:00 +0300