Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Оголошення

Щецинський регіональний центр Фундації розвитку місцевої демократії та Інститут демократії імені Пилипа Орлика розпочинають проект «Програма «Прозора Україна» для Східного Партнерства. Громадське та медійне сприяння»

13 квітня 2011 - 14:51

Оголошується конкурс на участь серед журналістів місцевих засобів масової інформації та лідерів і активістів громадських організацій, які працюють на місцевому рівні.

Протягом понад 5 років Щецинський регіональний центр Фундації розвитку місцевої демократії та Інститут демократії імені Пилипа Орлика здійснюють проекти, спрямовані на покращення надання адміністративних послуг мешканцям виконавчими органами місцевого самоврядування, на побудову стосунків в громаді на засадах моделі «доброго врядування» - «прозорості», «нетерпимості до корупції», «залучення громадян», «передбачуваності», «фаховості» та «звітності». Кожне з цих визначень є системою конкретних заходів та інструментів, впровадження яких місцевою владою покращує обслуговування громадян і внутрішню роботу владного органу. Усі проекти об’єднані спільною назвою, яка є, водночас і метою: «Прозора Україна». Кожен з попередніх проектів є окремим етапом підготовки суспільства до широкої акції впровадження моделі «вдалого управління» в якнайбільшому числі українських міст. Таку роботу надзвичайно вдало зробила Польща в ході громадської акції і програми «Прозора Польща», яка стала прообразом для «Прозорої України» і яка є однією з найкращих європейських громадських антикорупційних ініціатив.

До цих пір проекти «Прозорої України» були адресовані переважно керівникам та службовцям міськвиконкомів і багатьох з них вдалося переконати розпочати впровадження елементів моделі «доброго врядування» у своїх виконкомах. Багато з них на власному досвіді переконалися в перевагах роботи за цією моделлю. Адже вона не тільки покращує процедури надання послуг, а й створює можливість працювати з мінімальним ризиком створення ситуацій, які провокують навіть не корупційні дії, а навіть підозру в них. Тому, очевидно, проекти «Прозорої України» сприйняті фахівцями місцевого самоврядування як доцільні, реалістичні та перспективно результативні.

Але місцеве самоврядування передбачає участь всіх мешканців громади у розв’язанні завдань, що стоять перед нею. В числі яких антикорупційна робота як запорука поглиблення співпраці та зміцнення довіри між усіма суспільними секторами є чи не найважливішою. Крім того, новими інструментами, що їх запроваджують виконкоми, громадськість має навчитися користуватися, позбуваючись деяких задавнених навичок розв’язання своїх проблем, які часто призводять до корумпування службовців виконкому.

Тому нинішній проект «Програма «Прозора Україна» для Східного Партнерства. Громадське та медійне сприяння» звертається, передовсім, до лідерів громадських організацій, які діють на місцевому рівні, і до журналістів місцевих засобів масової інформації. Адже налагодження спільного розуміння прозорої роботи місцевого самоврядування саме в цьому умовному трикутнику «громадськість-преса-влада» має створити підгрунтя для наступного успіху акції «Прозора Україна».

Учасниками проекту цього року стануть: 24 журналісти місцевих засобів масової інформації – по 8 з трьох умовних регіонів України – «Заходу», «Центру» та «Сходу і Півдня» та 24 лідери або активісти місцевих громадських організацій також по 8 з цих же регіонів.

Проектом передбачені триденні регіональні тренінги-семінари за участю польських та українських експертів, а також навчання на базі Щецинського регіонального центру Фундації розвитку місцевої демократії з відвідання міст Західно-Поморського воєводства, які були учасниками акції «Прозора Польща».

Відбір учасників – на конкурсних засадах, за результатами розгляду відповідей на анкети.

Детальна інформація:

На сайтах : "Прозорої України” www.prozora.org та Центральноукраїнського регіонального навчального центру ІДПO www.curtc.org.ua;

За телефонами: (0472) 32 25 07 begin_of_the_skype_highlighting            (0472) 32 25 07      end_of_the_skype_highlighting (і факс), (067) 583 43 52 – Магдалена Братко, (067) 45 46 585– Оксана Колісник;

e-mail: curtc.cherkasy@gmail.com, okolisnyk@gmail.com, magdalena.bratko@gmail.com

Читайте також

Як отримати грант до 15 тисяч доларів українським підприємицям

Вступна кампанія до профтехів: оголошено старт

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Впродовж доби окупанти завдали 429 ударів по 11 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 858-го дня війни

В Запоріжжі відзначили 32-річчя військової частини 3026 Нацгвардії України

Повне знеструмлення підприємства: як уникнути техногенної катастрофи

Поліцейські Запоріжжя розкрили резонансне вбивство місцевого посадовця

Діалог бізнесу та держави: запорізькі підприємці отримали практичні поради про налагодження відносини з міжнародними партнерами

В Національному заповіднику «Хортиця» відкрилась виставка, присвячена козаку Мамаю

Медичні довідки для дошкільнят та учнів: що потрібно знати перед початком нового навчального року

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області