Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Повне знеструмлення підприємства: як уникнути техногенної катастрофи

1 липня 2024 - 17:10

Підступні атаки ворога на енергетичні об’єкти України можуть призвести до техногенних катастроф. Як запобігти інцидентам, що можуть вплинути на стан навколишнього середовища? Про це говорили на нараді в Запорізькій ОДА за участі заступниці міністра захисту довкілля Олени Крамаренко. 

За словами директора з інжинірингу ПАТ «Запоріжсталь» Миколи Петрякова, через повне знеструмлення 23 червня на комбінаті «Запоріжсталь» відбулася зупинка виробничого обладнання. На підприємстві заздалегідь подбали про альтернативне джерело живлення – турбогенератор. Тож техногенної аварії вдалося уникнути, зокрема і викидів в атмосферу шкідливих речовин. 

Знеструмлення підприємств небезпечне не тільки через втрати для виробництва – вважає заступниця міністра захисту довкілля Олена Крамаренко. Найбільша загроза виникає для довкілля, а також життя і здоров’я людей. 

Згідно з даними з моніторингових станцій якості повітря, перевищень забруднюючих речовин у повітрі на момент відключення та протягом наступний кількох діб у місті не було зафіксовано. Маємо разом напрацювати алгоритм дій з оперативного сповіщення відповідних органів влади та підготувати план локалізації й ліквідації аварій та їх наслідків у разі їх виникнення, щоб не допускати подібних інцидентів. Ми повинні турбуватись про громаду, що живе навколо підприємства, і про здоров’я та безпеку людей, – наголосила Олена Крамаренко.

На нараді обговорили питання контролю за станом атмосферного повітря, інформування громадськості тощо. До розмови долучилися фахівці Запорізької ОДА, енергетики, представники контролюючих органів та екстрених служб.

– Підприємства повинні оперативно комунікувати з обласною держадміністрацією, Міндовкілля, енергопостачальниками, ДСНС та іншими службами. Це допоможе уникнути негативних наслідків у разі виникнення аварійних ситуацій. Зокрема, захистити жителів міста та довкілля, – наголосив заступник голови Запорізької ОДА Михайло Семикін.

Заступник очільника регіону доручив керівникам підприємств та служб розробити алгоритми дій та комунікацій на випадок знеструмлення. Результати цієї роботи розглянуть на наступній нараді вже за тиждень.

Читайте також

Запоріжжя запалює свічки в памʼять жертв голодоморів

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 23.11.2024

55-річний чоловік загинув внаслідок ворожого авіаудару по Запорізькому району, 11-річний хлопчик дістав поранення через атаку росіян на Запоріжжя

«Запорізькій політехніці» – 124 роки: Іван Федоров привітав викладачів та студентів зі святом

«Мрій та Досягай»: стартувала реєстрація на освітню програму для жінок-підприємиць

Увага! Планові вибухові роботи!

Активуйте свою безпеку: в Україні триває Тиждень цифрової грамотності

Від чого залежить якість мобільного зв’язку – дивіться у другому випуску проєкту Мінцифри «Що по зв’язку?»

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 22.11.2024

Впродовж доби окупанти завдали 288 ударів по 11 населених пунктах Запорізької області

Багатоповерхівки Запоріжжя заживляють завдяки потужним генераторам: пілотний проєкт проти чергових ворожих атак

«Україна – країна нескорених»: у Запоріжжі відзначили День Гідності та Свободи й провели панельну дискусію