Ініціатива «Пліч-о-пліч» консолідується у Національну обʼєднуючу платформу згуртованих громад. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
За словами очільника Уряду, восени минулого року Президент Володимир Зеленський представив План внутрішньої стійкості України. Один із пунктів цього плану базується на міцних солідарних громадах.
– Тепер робимо крок вперед і створюємо Національну об’єднуючу платформу. Це допоможе всім українцям взаємодіяти заради досягнення спільних цілей, – наголосив Прем’єр-міністр.
За словами очільника Уряду, національна обʼєднуюча платформа це:
-
конкретна допомога у відновленні міст та сіл, які були атаковані росією і зазнали руйнувань;
-
гуманітарна допомога, зокрема продовольство, медикаменти та багато іншого, що потрібно жителям постраждалих громад;
-
освітньо-культурна комунікація людей і особливо дітей з різних куточків України.
В зібранні платформи, яке відбулося у Києві, взяли участь урядовці, народні депутати, представники місцевого самоврядування та громадських організацій. Вони обговорили досвід взаємодії прифронтових громад з тиловими.
– Ця ініціатива Президента України розпочалася на деокупованій Херсонщині, коли ми разом відновлювали пошкоджені будинки в громадах області. А потім разом долали наслідки теракту на Каховській ГЕС. Цьогоріч допомагали Кривому Рогу відновити опалення в місті – коли 20 бригад з 11 областей України оперативно ремонтували мережі, щоб люди якнайшвидше були з теплом. І таких прикладів сотні, і це відбувається щодня. Проєкт «Пліч-о-пліч» став символом згуртованості українців, – вважає Віцепрем'єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба.
За словами урядовця, 111 громад вже долучилися до цієї ініціативи. Серед них і 9 громад Запорізької області.
– Символічно, що форум відбувся в День Соборності України. Він ще раз продемонстрував, що наша сила – в єдності. Наша прифронтова Біленьківська громада є учасником проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади», а нашим партнером стала Степанецька громада Черкаської області. На форумі почули багато цікавої та корисної інформації від учасників платформи. Досвід інших громад, їхні напрацювання зможемо використовувати у нашій роботі, – поділилася голова Біленьківської громади Світлана Зачепило.
Цьогоріч до проєкту приєднаються ще 150 громад. Вони разом працюватимуть над спільними проєктами з відновлення пошкоджених обʼєктів, освітньо-культурної комунікації та гуманітарної допомоги.