У зв’язку із агресією РФ на території України підвищилась актуальність питання життєзабезпечення населених пунктів області. Наразі значно зменшилась кількість населених пунктів, що залишаються без електропостачання. За останніми даними Обленерго, в області їх 132. Також відомо, що зараз більше 40 населених пунктів залишилось без газопостачання, переважна більшість знаходиться в Бердянському районі. Ворожі війська так і не дали доступу для ліквідації аварії на магістральному газопроводі на території Донецької області. Однак наразі відомо, що в населених пунктах, де відсутнє водопостачання, здійснюються заходи щодо підвозу води, у томи числі з залученням техніки ДСНС. На сьогодні, 12 березня, в переважній більшості вже виставлено рахунки за надані у попередньому місяці комунальні послуги: спожиті тепло, газ, електроенергію, питну воду, інші послуги. Так, постановою Уряду України від 05 березня 2022 р. № 206 визначено, що до припинення чи скасування воєнного стану в Україні забороняється: нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних, нарахованих на заборгованість, утворену за несвоєчасне та/або неповне внесення населенням плати за житлово-комунальні послуги; припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг населенню у разі їх несплати або оплати не в повному обсязі. В той же час, відповідні структури закликають споживачів, у разі можливості, сплачувати рахунки за спожиті послуги. Сьогодні продовжують працювати енергетики, комунальні та інші підприємства. Представники влади зазначають, що працівники повинні отримувати заробітну плату для продовження своєї героїчної праці, необхідно закуповувати паливно-мастильні матеріали та матеріали для ліквідації численних аварійних ситуацій. Кожен повинен, за можливості, робити свій вклад для підтримки належної роботи об’єктів життєзабезпечення. Департамент культури та інформаційної політики