Запорізька АЕС та місто Енергодар вже четверту добу перебувають під контролем військових формувань РФ. Про це повідомили у Держатомрегулюванні. Оперативний персонал контролює стан енергоблоків та забезпечує їх експлуатацію згідно вимог спеціальної документації. Автоматизована система радіаційного контролю АЕС та автоматизована система контролю радіаційного стану в санітарно-захисній зоні та зоні спостереження працюють у штатному режимі. Змін радіаційного фону на майданчику не зафіксовано. Залишається відключеною високовольтна лінія 750 кВ через її пошкодження 06.03.2022 в районі населеного пункту Василівка Запорізької область. Завдяки запуску національного роумінгу між операторами України у тестовому режимі налагоджується мобільний зв’язок, в тому числі і в районі розташування Запорізької АЕС. Наголошуємо, що будь-який психологічний тиск на персонал АЕС та втручання в його роботу негативно впливає на забезпечення ядерної та радіаційної безпеки!