Голова облдержадміністрації Олександр Старух, його заступники та співробітники структурних підрозділів ОДА взяли участь у добровільній акції зі здачі крові до Всесвітнього дня донора крові - 2021. Захід відбувся в Запорізькій обласній клінічній лікарні. Як розповіли медики, щорічно в середньому по області безоплатно здають кров близько 43 500 донорів. - Всесвітній день донора - день вшанування людей, які здають кров заради допомоги чи порятунку інших. Своїм вчинком донори дарують шанс на життя і одужання іншим людям. Обласна влада приєднується до донорського руху та сподіваюсь, що люди будуть допомагати один одному не лише один день, а це стане доброю традицією для багатьох запоріжців, - відзначив голова облдержадміністрації Олександр Старух. Щорічно 14 червня з 2005 року по всьому світу відзначають Всесвітній день донора крові. У заходах до Дня донора беруть участь 193 держави-учасниці ООН, 181 національне товариство Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, 50 добровільних донорських організацій та численні фахівці з переливання крові з усіх країн світу. Донором може бути кожен дієздатний українець віком від 18 років. Ваша вага має бути не менше 50 кг – інакше забір крові може бути небезпечним для здоров'я. Щоб стати донором, ви маєте пройти відповідне медичне обстеження у медзакладі перед здачею крові і у вас немає бути протипоказань, визначених МОЗ України. Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю