Про готовність громад та органів виконавчої влади забезпечити епідемічне благополуччя населення влітку говорили сьогодні на засіданні регіональної ТЕБ НС. Як доповів начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області Тимофій Вагіс, відомством постійно проводяться перевірки готовності закладів відпочинку та оздоровлення населення. На сьогодні вже пройшли перевірку і отримали дозвіл на роботу 12 дитячих закладів. Всього в області запланували працювати 26 позаміських дитячих закладів оздоровлення та вже розпочали діяльність 74 табори при школах. Крім того, планують свою роботу ще понад 500 закладів відпочинку для дорослих. Тимофій Вагіс також додав, що окремого вирішення потребує питання ліквідації стихійних ринків, де продають неперевірені продукти. Ця проблема має вирішуватися на рівні кожної громади. Директор Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва ОДА Віталій Литвиненко зазначив, що нині триває робота із забезпечення умов функціонування систем водопостачання та водовідведення. Більшість з них є застарілими і потребують реконструкції. Зазначимо, що вже розроблено багатомільйонний інвестиційний проєкт з водопостачання Кирилівки та є плани з оновлення мереж у Бердянську і Приморську. Однак є проблеми, які керівництво громад може вирішити вже зараз і забезпечити населення водою за незначні кошти. Одна справа, коли ми маємо багаторічну проблему з роботою водогону і зовсім інша, коли не має санітарної книжки або не дотримується водоохоронний режим. Ці питання можна вирішити оперативно. Також варто сформувати реєстр всіх закладів відпочинку по кожній території, щоб напевно знати де і які умови створено. Наше спільне завдання – організувати безпечний відпочинок жителів і гостей області. Люди, які приїхали на курорт. мають безтурботно та якісно відпочити, а потім здоровими повернутися додому, - наголосив Олександр Старух. Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю