Уряд України та Європейський інвестиційний банк підписали угоду щодо продовження кредитної програми для відновлення України. За грантові кошти можна провести оновлення об’єктів соціальної інфраструктури нашої області. Про нові можливості та умови конкурсного відбору говорили на Дні територіальних громад. Як повідомив начальник Управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності ОДА Артур Бойко, за новою угодою умови участі громад в Програмі значно розширили. Громади можуть подавати проєкти у таких галузях: Угода передбачає залучення 340 млн євро. Оптимальною є вартість одного проєкту від 15 до 150 млн грн. Головна умова участі - це комплексний якісно підготовлений проєкт, що відповідає цільовим напрямкам Програми, та його актуальна експертиза. Проєкти фінансуватимуться на безповоротній основі. Однак громади мають віднайти у своїх бюджетах незначну частину коштів на співфінансування для покриття витрат зі сплати податків і зборів. Керівник облдержадміністрації Олександр Старух звернув увагу представників громад, що оновлені умови конкурсного відбору - це нові можливості для територій. Приміром, міста області можуть підготувати проєкти на оновлення громадського транспорту чи зупинок. Однак для цього треба проявити ініціативу. Під лежачий камінь вода не тече. Все у ваших руках і робити щось потрібно починати вже зараз. Якщо виникають питання, то обласна державна адміністрація завжди готова надати вам необхідні роз’яснення та підтримку, - зазначив Олександр Старух. Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю