В Україні 378 тисяч доз вакцини Comirnaty від Pfizer-BioNTech буде виділено на щеплення 1-ю та 2-ю дозою 189 тисяч працівників сфери освіти.
Рішення використати цю вакцину для щеплення освітян було ухвалене оперативним штабом Міністерства охорони здоров’я з протидії вакцинокерованим інфекціям.
- Захист освітян від COVID-19 є одним із пріоритетів. Адже вчителі та викладачі постійно контактують з великою кількістю учнів та наражаються на небезпеку захворіти на коронавірусну хворобу. Саме тому вони визначені Дорожньою картою серед пріоритетних груп вакцинації від COVID-19, – зазначає заступник Міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.
Решту освітян щепитимуть вакцинами з нових постачань.
Освітян вакцинуватимуть організовано, мобільними бригадами з імунізації.
Алгоритм запису працівників сфери освіти на вакцинацію від COVID-19:
- Працівники закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти повідомляють керівників своїх закладів про своє бажання щепитися проти COVID-19.
- Керівники закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти формують і направляють списки охочих щепитися до органів управління освітою місцевих рад. Органи управління освітою місцевих рад надають ці списки департаментам/управлінням освіти і науки обласних державних адміністрацій.
- Керівники закладів професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти направляють списки департаментам/управлінням освіти і науки ОДА.
- Департаменти/управління освіти і науки надають списки закладів освіти департаментам охорони здоров’я адміністрацій.
- Керівники закладів вищої освіти направляють списки департаментам охорони здоров’я обласних адміністрацій.
- Регіональні координатори з вакцинації повідомляють керівників закладів освіти, які подали списки, про дату і час, коли мобільна бригада приїде до їхнього закладу для щеплення колективу.
Як розповів директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олексій Кулинич, в області у першу чергу проходили вакцинацію ті освітяни, які задіяні у проведенні зовнішнього незалежного оцінювання. Найближчим часом цим педагогам буде зроблено друге щеплення. Також медики переходять до наступного етапу вакцинальної кампанії та будуть робити щеплення працівникам освіти, які не задіяні у проведенні ЗНО. Щеплення освітян будуть розпочаті, як тільки буде отримана вакцина.
Довідко.
Детальна інформація про особливості вакцинальної кампанії, типи вакцин та відповіді на поширені запитання — на vaccination.covid19.gov.ua або за номером контакт-центру 0 800 60 20 19.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю