Під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації відбулась нарада з актуальних питань взаємодії Департаменту захисту довкілля облдержадміністрації з Запорізьким відділенням Південного округу Державної екологічної інспекції. Фахівці облдержадміністрації разом з представниками Державної екологічної інспекції обговорили широке коло питань. Зокрема, мова йшла про дотримання об’єднаними територіальними громадами природоохоронного законодавства та порядок проведення його перевірок. Щорічно у Запорізькій області утворюється майже 5,5 мільйонів тон відходів. Ця кількість продовжує зростати приблизно на 10-15 % щороку. В області налічують 109 полігонів та сміттєзвалищ загальною площею 316,3 гектарів. Із них 6 перевантажені, а 40 не відповідають нормам екобезпеки. Паспортизованих місць видалення відходів у регіоні всього 79, рекультивації підлягає 7. Для новостворених об’єднаних територіальних громад питання дотримання природоохоронного законодавства мають бути пріоритетними. Зокрема, у частині охорони водних ресурсів, ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ, паспортизації та впорядкування санкціонованих сміттєзвалищ та полігонів твердих побутових відходів, переоформлення діючих положень про об’єкти природно-заповідного фонду. Важливим є залучення громад до розробки регіонального плану управління відходами, інформування та отримання даних щодо наявності та стану сміттєзвалищ на території громад, схем санітарної очистки, програм поводження з відходами, впровадження роздільного збирання відходів, розташування на території громад ліцензіатів поводження з відходами, - відзначив Володимир Шустов. Також під час наради обговорено питання координації і комунікації облдержадміністрації з Державною екологічною інспекцією. Наразі в області не діє міжвідомча система взаємоінформування і координації. У випадку ж надзвичайних ситуацій техногенного характеру необхідний злагоджений алгоритм дій між державними інституціями. В результаті обговорення проблемних питань вирішено підготувати угоду про взаємодію між облдержадміністрацією та Державною екологічною інспекцією з визначенням переліку питань, порядку інформування та оперативного реагування. Надалі планується організація спільних робочих зустрічей для напрацювання практичних рішень з усіх проблемних питань у сфері захисту довкілля. Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю