Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Водно-болотні угіддя області використовуються за призначенням

3 лютого 2014 - 16:19

Водно-болотні угіддя Запорізької області

2 лютого щорічно відзначається Всесвітній день водно-болотних угідь, який цього року за пропозицією Рамсарської конвенції має девіз «Водно-болотні угіддя та сільське господарство: партнери для розвитку».

Водно-болотні угіддя використовуються для сільськогосподарського виробництва протягом тисячоліть, і сьогодні залишаються основою для розвитку багатьох важливих культур. Насамперед це заплави річок, де грунти родючі і мають достатньо вологи, озера та ставки, які використовуються для аквакультур, рисові чеки, прибережні та заболочені території з багатою рослинністю, які використовуються як пасовища тощо. Проте осушення, меліорація заболочених земель стає все більш поширеним явищем, яке має негативні наслідки. У деяких регіонах понад 50% торфовищ, боліт, прибережних зон втрачені для сільськогосподарського використання.

За повідомленням департаменту екології та природних ресурсів облдрежадміністрації, на території Запорізької області розташовано п’ять водно-болотних угідь міжнародного значення:  «Молочний лиман», «Коса Обіточна та затока Обіточна», «Гирло р. Берди, коса Бердянська та затока Бердянська», «Архіпелаг Великі і Малі Кучугури» та «Заплава Сім Маяків». Загальна  площа водно-болотних угідь області складає 36014,25 га.

 У межах територій водно-болотних угідь розташовані об’єкти природно-заповідного фонду загальнодержавного значення,  а саме: заказники «Коса Обіточна», «Молочний лиман», «Заплава р. Берда», «Великі та Малі Кучугури», Приазовський національний природний парк, НПП «Великий луг».

У 2011 році  відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України двом новим територіям у Василівському районі було надано статус водно-болотних угідь міжнародного значення: «Архіпелаг Великі і Малі Кучугури» площею 7674,25 га та «Заплава Сім Маяків» площею 2140 га. Вони знаходяться в межах національного природного парку «Великий Луг».

У межах водно-болотних угідь «Коса Обіточна та затока Обіточна», «Гирло р. Берди, коса Бердянська та затока Бердянська» здійснюється обмежене полювання  на водно-болотну дичину.

А на  угіддях «Коса Обіточна та затока Обіточна», «Молочний лиман», «Заплава Сім Маяків» проводиться рекреаційна та еколого-просвітницька діяльність у відповідності до затверджених Мінприроди України лімітів.

Довідково. Конвенція про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовища існування водоплавних птахів, розпочала свій відлік 2 лютого 1971 року.   29 жовтня 1996 року після схвалення Верховною Радою України відповідного закону Україна ввійшла до числа 168 країн – Договірних Сторін Конвенції.

 

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 888-го дня війни

«Зміни в проєкті не повинні вплинути на термін виконання робіт», – Іван Федоров щодо відбудови будинку по пр. Соборному, 44

Як протидіяти торгівлі людьми: у Запоріжжі провели круглий стіл

Житлові субсидії: як заощадити під час опалювального сезону

Запрацював сервіс для подання заяв до міжнародного Реєстру збитків

Сервіс єПідприємець: як відкрити бізнес під ключ за однією заявою

Окупанти продовжили незаконний арешт кримськотатарським активістам

СБУ повідомила про підозру ще 7 колаборантам, які перейшли до окупаційного «мвс рф» на Запоріжжі

Запорізький бізнес: економити електроенергію – це важливо

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 30.07.2024

Впродовж доби окупанти 440 разів ударили по Запорізькій області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 887-го дня війни