Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Інформація для ВПО

Допомога ВПО, підтримка освіти та медицини: до Запоріжжя приїхав гуманітарний координатор ООН в Україні Матіас Шмале

23 серпня 2024 - 13:30

Голова Запорізької ОДА Іван Федоров, голова Запорізької обласної ради Олена Жук та секретар Запорізької міської ради Регіна Харченко зустрілись з гуманітарним координатором в Україні Матіасом Шмале та головою Управління з координації гуманітарних справ ООН в Україні Сарою Гілдінґ дер Ведувен. Тема зустрічі – гуманітарна співпраця та задоволення потреб населення Запорізької області, яке постраждало від російської агресії.

Новий гуманітарний координатор в Україні Матіас Шмале розпочав свою роботу з 11 серпня 2024 року. Він приїхав до Запоріжжя, щоб з обласною та міською владою обговорити напрямки співпраці з підтримки населення регіону у час війни. Голова Запорізької ОДА Іван Федоров розповів Матіасу Шмале про безпекову ситуацію в області. 

– 70 % Запорізької області окуповано російськими військами. 300 тисяч наших громадян залишаються на тимчасово окупованій території. Це як в’язниця для них. Ми маємо 14 тисяч зруйнованих ворогом інфраструктурних об’єктів, – повідомив Іван Федоров.

Щодня росіяни здійснюють від 350 до 550 обстрілів по підконтрольній Україні території Запорізької області та руйнують 10-20 будинків, – зазначив посадовець. Один із найважливіших гуманітарних викликів – допомога внутрішньо переміщеним особам. Зараз на території області їх проживає понад 200 тисяч.

– Вони залишили власні домівки, звичне життя, роботу на тимчасово окупованій території. Внутрішньо переміщені особи потребують нашої допомоги та підтримки. Ми розраховуємо на співпрацю з управлінням ООН у цьому напрямку, – зауважив голова ЗОДА.

Матіас Шмале ознайомився з питанням освіти в регіоні: будівництвом підземних шкіл, ремонтом укриттів, проєктом створення фабрики-кухні. Обговорили питання забезпечення громад Запорізької області питною водою та реконструкції закладів охорони здоров’я.  

– Запорізька область перебуває дуже близько до лінії фронту. Я вражений, що люди тут все одно націлені на розвиток та оптимістично дивляться у майбутнє. Я не бачив цього ніде раніше. Звичайно, нашою спільною командою ми продовжимо вести гуманітарну роботу в регіоні. Виклик для ООН полягає в тому, щоб знаходити способи підтримки ваших задумів, – підсумував гуманітарний координатор в Україні Матіас Шмале.

Читайте також

Перший навчальний день вже в 3 «підземній» школі – фоторепортаж

Запорізький регіон – лідер безпечної освіти: розпочалося навчання у третій «підземній» школі

Культура попри війну: Український культурний фонд вперше провів інформаційний день в Запоріжжі

Фінансова підтримка для поранених внаслідок ворожих обстрілів: як отримати допомогу в Запорізькій області

Після 1 вересня Уряд продовжить виплати на проживання для ВПО, які потребують підтримки

Експериментальна програма допомоги для ВПО та осіб з інвалідністю: новий підхід до соціальних послуг

Програма бізнес-навчання REDpreneurUA для ВПО, ветеранів та осіб з інвалідністю: стартував прийом заявок

Підвищення обізнаності ВПО: стартує серія правопросвітницьких онлайн-заходів

Яка медична допомога надається внутрішньо переміщеним особам при інфаркті в Україні

Як отримати пенсію ВПО, біженцям та людям з ТОТ: роз’яснення від Пенсійного фонду

Новий інструмент підтримки для ВПО – субсидія на оренду житла

Довідка ВПО та грошова допомога – все це за кілька кліків у Дії