Запоріжжя стало одним із перших міст в Україні, яке отримало когенераційні установки завдяки співпраці з Програмою розвитку ООН (ПРООН) та Європейською комісією. Про це йшлося під час робочої зустрічі голови Запорізької ОДА Івана Федорова з директором служби зовнішньополітичних інструментів Європейської комісії Пітером М. Вагнером та постійним представником ПРООН в Україні Яко Сільє в Запоріжжі.
Міжнародні партнери відвідали об’єкти концерну «Міські теплові мережі», де встановлені дві когенераційні установки. Ці газопоршневі генератори підприємству передали минулого року за сприяння ЄС та Програми розвитку ООН. Підтримка енергетичної інфраструкфтури Запорізької області має критичне значення для забезпечення життєдіяльності в умовах війни.
– У майбутньому ми зможемо забезпечити близько п'ятдесяти тисяч жителів міста та близько ста об'єктів інфраструктури критично важливою енергією. Усе це – частина загальної двадцятимільйонної програми, в рамках якої ми надаємо невідкладну підтримку по всій країні. Запоріжжя – одне з перших міст, де ми маємо змогу запустити когенераційні установки, – зазначив директор служби зовнішньополітичних інструментів Європейської комісії Пітер М. Вагнер.
Іноземна делегація відвідала й одну з «підземних» шкіл Запоріжжя.
– Зараз ми знаходимося в «підземній» школі, і це дуже символічно, що діти, які є майбутнім України, які ходять зараз сюди, зможуть побачити майбутнє у цьому місті, у цьому регіоні. Звісно, завдяки тому, що ми підтримуємо енергетичну інфраструктуру, – наголосив пан Вагнер.
Постійний представник ПРООН в Україні Яко Сільє зазначив, що ПРООН не обмежується лише поточними проєктами, а має амбітні плани щодо подальшого розвитку енергоефективної інфраструктури.
– Для ПРООН це велика честь працювати з жителями Запоріжжя, а також з керівництвом області та міста. Ми вдячні, що голова військової адміністрації Іван Федоров та його команда віддані справі допомоги запоріжцям. І ми, як ПРООН, готові допомогти Запоріжжю не лише з подальшим будівництвом когенераційних установок, але й з розвитком альтернативних джерел живлення. Зокрема, сонячних батарей, як альтернативних джерел живлення для лікарень і шкіл, – розповів Яко Сільє.
Очільник Запорізької ОДА Іван Федоров переконаний, що співпраця з міжнародними партнерами вже дає конкретні результати. За його словами, область готова й надалі зміцнювати свою енергетичну незалежність та стійкість до можливих загроз.
– Вісім місяців тому ми звернулися до ПРООН по допомогу у підготовці до осінньо-зимового періоду. Ми очікували, що можуть бути блекаути, і мали захистити нашу критичну інфраструктуру. Хочу подякувати Європейському союзу та ПРООН – ми змогли досягти цього результату. Перші когенераційні установки вже знаходяться у Запоріжжі. Наша нова мета – підготуватися до наступного опалювального періоду і зробити все можливе, щоб навіть в найкритичніших ситуаціях жителі Запорізької області були з теплом, водою та зі світлом у власних оселях, – підсумував голова Запорізької ОДА.