Велика кількість військовозобов’язаних зі статусом «обмежено придатний» не встигла пройти повторно ВЛК до визначеного терміну. За домовленістю з Урядом, термін продовжено до 5 червня 2025 року, а штрафів за несвоєчасне проходження ВЛК поки що не буде. Детальніше про це розповів начальник відділення військового обліку та бронювання Комунарського РТЦК та СП Анатолій Козак під час брифінгу в медіацентрі при Запорізькій ОВА.
Подати заявку для направлення на ВЛК можна двома способами: особисто в ТЦК або онлайн через додаток «Резерв+». Якщо людина користується цифровим сервісом, протягом 24 годин вона отримає повідомлення з усією необхідною інформацією: місцем проходження медкомісії, номером і датою направлення, а також підписом відповідального керівника ТЦК.
Пройти ВЛК потрібно протягом 30 днів із моменту отримання направлення. Якщо людина з якихось причин не розпочала проходити комісію у встановлені строки, їй необхідно подати запит повторно. Після цього в «Резерв+» надійде оновлене направлення.
Після проходження ВЛК особисто відвідувати ТЦК більше не потрібно – результати автоматично передаються до відповідного реєстру та стають доступними в електронному форматі. Якщо людина вже отримала повістку на проходження ВЛК, вона повинна з’явитися до ТЦК особисто.
– Громадяни, які мають відстрочку або бронювання та досі не пройшли ВЛК для зміни статусу «обмежено придатний до військової служби», мають обов’язково пройти комісію. Відстрочка та бронювання не мають впливу на визначений статус у військово-обліковому документі. Багато військовозобов’язаних не встигли пройти комісію у визначені строки, тому на рівні Міноборони, Генштабу та ТЦК досягнуто домовленості, що вони не будуть притягуватися до адміністративної відповідальності, – наголосив Анатолій Козак.
До адміністративної відповідальності будуть притягнуті ті військовозобов’язані, які не пройдуть переогляд ВЛК до 5 червня.
Оновлено і правила оформлення відстрочки для військовозобов’язаних. Проте термін розгляду заяви не змінився.
– Право на відстрочку розглядається протягом тижня, тому що комісія збирається раз на тиждень. Але на момент написання заяви, щоб скористатися правом на відстрочку, військовозобов'язаний не може бути мобілізований, – пояснив начальник відділення військового обліку та бронювання Комунарського РТЦК та СП.
Хто має право на відстрочку і що змінилося?
-
Особи з інвалідністю. Якщо раніше відстрочка діяла до завершення мобілізації, тепер її надають на період дії медичного висновку.
-
Студенти закладів вищої освіти. Відстрочку видають на 6 місяців, після чого її необхідно поновлювати.
-
Викладачі. Тепер відстрочка діє на період навчального року, а не на весь час мобілізації.
-
Багатодітні батьки. Відстрочка надається лише тим, хто офіційно одружений, і якщо всі діти народжені в цій родині.
-
Державні службовці. Відстрочка діє на весь період мобілізації і продовжується автоматично, якщо мобілізація не скасовується.
-
Родичі загиблих Захисників. Відстрочка надається після подання необхідних документів.
Для отримання відстрочки потрібно подати заяву до ТЦК та надати всі необхідні документи. Якщо це перше звернення – документи подаються особисто. Однак якщо людина вже раніше отримувала відстрочку, її можна продовжити онлайн через «Резерв+» або надіславши документи Укрпоштою.