Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Безоплатні медичні послуги в громадах: «Мобільні клініки» курсують Запорізькою областю

1 лютого 2025 - 17:20

Безоплатні ліки, аналізи крові, УЗД і навіть лікування зубів. Ці послуги жителі прифронтових громад Запорізької області можуть отримати в «Мобільних клініках» від міжнародного благодійного фонду «Альянс громадського здоров’я».

З 2023 року по віддалених і прифронтових населених пунктах Запорізької області курсують «Мобільні клініки» міжнародного благодійного фонду «Альянс громадського здоров’я». У них населення області, зокрема й діти, може отримати безоплатну первинну та спеціалізовану медичну допомогу. Прийшла на обстеження до мобільної клініки й 70-річна жителька села Лежине Степненської громади Людмила Іванівна.

– Я прийшла сюди, щоб здати аналіз крові та зробити УЗД нирок. Відвідаю й терапевта, оскільки я перенесла інсульт кілька років тому й мені потрібна консультація. До нас часто приїжджають різні гуманітарні організації з медиками. Дізнаємося про це із оголошень, які вивішують на дверях магазину або в групі в месенджері, – розповіла Людмила Іванівна.

Лікарі-консультанти в «Мобільній клініці» надають населенню різні послуги: від терапевтичних до стоматологічних. В спеціально обладнаних авто є система GeneXpert, за допомогою якої можна зробити тест на наявність туберкульозу.

– У нас є аналізатори для визначення показників загального та біохімічного аналізів крові. Можемо зробити кардіограму, УЗД різних органів, швидкі тести на гепатити та ВІЛ. Результат можна отримати майже одразу, – повідомив координатор команди «Мобільні клініки Альянсу громадського здоровʼя» Денис Вітрук.

Автомобілі «Мобільних клінік» є повністю автономними. За словами координатора, команда лікарів може працювати навіть у полі без доступу до електроенергії. У салоні працює опалення в холодну пору року та кондиціонер – влітку. В авто обладнані місця для гігієни персоналу.

–  У нашій команді 14 людей – це лікарі, лаборанти, медсестри, водії. За день до нас приходить від 30 до 70 пацієнтів. Працюємо на місці, поки всіх не приймемо. Виїжджаємо у громади шість разів на місяць, – зазначив Денис Вітрук.

За його словами, «Мобільні клініки» курсують й в трьох інших прифронтових регіонах України. Однак стоматологічний кабінет поки є тільки в запорізької команди.

– Усі послуги, зокрема й стоматологічні, діагностика є безоплатними для населення. Крім того, видаємо безоплатні безрецептурні ліки, які рекомендував терапевт. Проєкт фінансується різними міжнародними донорами, за що ми їм дуже вдячні. Ми маємо змогу надавати гуманітарну та медичну допомогу там, де це дійсно потрібно. Приїжджаємо у віддалені населені пункти, у яких відсутні стаціонарні відділення чи амбулаторії, – підсумував координатор «Мобільних клінік».


Читайте також

День боротьби з цукровим діабетом 1 типу: підвищити обізнаність та підтримати людей із захворюванням

Обласна служба зайнятості допомогла працевлаштуватися понад 2000 запоріжців

Підприємці Запоріжжя та області!

Інформація про реалізацію експериментального проєкту з організації надання внутрішньо переміщеним особам похилого віку, особам з інвалідністю соціальних послуг стаціонарного догляду, підтриманого проживання за принципом «гроші ходять за людиною», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2024 р. № 888

Держава компенсує роботодавцям витрати на працевлаштування молоді

«Ми боролися саме за те, щоб тут тривало життя», – ветеран Микола Хорішко про свій бойовий шлях

Проєкт «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» створив можливості для молодіжних обмінів

«Не для продажу»: Україна відкрила власний павільйон на Всесвітній виставці EXPO 2025 у Японії

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 15.04.2025

63-річний чоловік загинув внаслідок ворожої атаки на Запорізький район

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1146-го дня війни

У Запоріжжі через несприятливі погодні умови може відчуватися неприємний запах