Усі обʼєкти міського комунального господарства та соціальної сфери технічно готові до початку опалювального сезону. Основний ризик для його успішного проходження – ворожі обстріли. Про це повідомив директор Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва Запорізької ОДА Віталій Литвиненко під час брифінгу в медіацентрі ЗОВА.
203 котельні, 445 обʼєктів соцсфери та понад 3,5 тисячі багатоквартирних будинків у Запорізькій області готові до старту опалювального сезону. Рішення про його початок приймають органи місцевого самоврядування.
– Основний ризик проходження опалювального сезону – це ураження ворогом обʼєктів енергетичної інфраструктури. Тому нашим пріоритетом було захистити енергообʼєкти та забезпечити критичну інфраструктуру альтернативними джерелами живлення, – повідомив Віталій Литвиненко.
Підстанції «Укренерго» та «Обленерго» фізично захищені. А громади Запорізької області забезпечені двома тисячами генераторів потужністю до 1000 кВт. В усіх закладах охорони здоров’я є альтернативні джерела енергоживлення. Також запорізькі лікарні мають 15 блочно-модульних котелень на твердому паливі потужністю від 200 до 1000 кВт, які вже встановлені та готові до роботи.
– Запорізькі лікарні на 100 % забезпечені генераторами. І у всій сфері охорони здоров’я розроблено план дій на випадок надзвичайних ситуацій, – зауважив директор Департаменту ЖКГ та будівництва ЗОДА.
Щодо когенераційних установок, Віталій Литвиненко зазначив, що наразі триває їх встановлення в Національному університеті «Запорізька політехніка». Когенераційне обладнання для котелень концерну «Міські теплові мережі» надійде після 15 листопада. Це 14 установок потужністю до 2,5 МВт, які будуть встановлені на 12 котельнях.
– Уряд Нідерландів передасть три установки потужністю до 0,5 МВт, ЮНІСЕФ – також три по 2,5 МВт. На котельнях готуються до їх отримання та підключення: зробили фундаменти та виконали інші необхідні заходи. ПРООН самостійно проводили процедуру закупки восьми когенераційних установок по 2,5 МВт, які будуть поставлені «Міським тепловим мережам». Концерн продовжить роботи по влаштуванню фундаментів, – пояснив Віталій Литвиненко.
За словами директора Департаменту, ворог діє підступно, тому неможливо передбачити, наскільки він готовий зруйнувати українську енергосистему. Однак обласна влада разом із підприємствами критичної інфраструктури розробила план дій на випадок надзвичайних ситуацій й готується до всіх можливих наслідків атак країни-агресорки.