Запорізька платформа співпраці та розвитку 2024 об’єднала представників влади, громадських діячів, представників великого бізнесу та підприємців, волонтерів, митців – всіх, хто готовий працювати задля розвитку регіону.
Платформа – майданчик для обговорення планів, презентацій ідей та пошуку рішень. Головний її меседж – єднання заради майбутнього Запорізького краю та України. На першій зустрічі учасники платформи говорили саме про це.
За словами командира оперативно-тактичного угруповання «Запоріжжя» Андрія Гнатова, на кожному метрі фронту наші захисники стримують наступальні дії ворога. При цьому противник значно переважає в живій силі та озброєнні. Підтримка громад і кожного жителя області для військових зараз надважлива.
– Коли військові на першому рубежі воюють, а в цей час цивільні на другому рубежі будують, повірте, солдатам і офіцерам, які безпосередньо стоять там зі зброєю в руках, це додає багато впевненості, – наголосив бригадний генерал.
Запорізька область може розраховувати на підтримку від уряду. В цьому учасників платформи співпраці та розвитку 2024 запевнив віцепрем'єр-міністр України Михайло Федоров.
– Ми постійно шукаємо можливості, щоб надати асиметричну відповідь ворогу, зокрема і на Запорізькому напрямку. Це можливо завдяки інноваціям та технологіям. Понад рік тому запустився дефенс-тек кластер Brave1, на якому вже зареєстровано понад 1600 розробок. Завдяки відкриттю ринку БпЛА фактично з нуля зʼявилася ціла індустрія. Сьогодні розробники масштабують виробництво, а держава закуповує все більше дронів. Цей же шлях ми проходимо і з РЕБ. Також окремий напрям робити – роботизовані технології, які зберігають життя людей. У нас є чіткий план роботи на найближчу перспективу. Можу вас запевнити в підтримці всіх тих проєктів, які ми запланували і будемо реалізовувати з вами разом, – сказав посадовець.
До роботи Запорізької платформи співпраці та розвитку 2024 долучилися і дипломати, зокрема посол Японії в Україні Мацуда Кунінорі, посол Фінляндії в Україні Яакко Лехтовірта, представниця Агентства ООН у справах біженців в Україні Кароліна Ліндхольм Біллінг. Міжнародні партнери запевнили, що і надалі надаватимуть підтримку в реалізації гуманітарних проєктів. І наголосили, що зацікавлені у майбутньому відновленні нашого регіону.
Про проєкти, які планується втілити в Запоріжжі, розповіла і секретарка Запорізької міської ради Регіна Харченко. За її словами, обласний центр повинен перетворитися на сучасне європейське місто, де буде комфортно жити і працювати.
На теренах Запорізької платформи співпраці та розвитку 2024 говорили також про потреби бізнесу, національні цінності та культуру під час війни. Своїми ідеями та планами поділилися бізнесмени, громадські та культурні діячі. Серед них і голова ГО «Міський центр допомоги» Дмитро Матюхін.
– Ми не можемо обрати часи, в які нам жити. Але ми обираємо дії та вчинки. Нам потрібно об’єднуватися навколо своєї ідентичності, своїх національних цінностей, – відзначив волонтер.
Ініціатор створення платформи голова Запорізької ОДА Іван Федоров. За його словами, долучитися до неї може кожен.
– Інвестором успіху може стати кожен з нас. Команда – це про кожного, хто готовий працювати і зробити наш регіон безпечною та комфортною домівкою для людей, міцним щитом від ворога і майбутнім плацдармом для звільнення всіх окупованих територій, – підсумував голова ОДА.