Очільник ЗОВА Юрій Малашко провів зустріч з представниками проєкту USAID «Зміцнення громадської довіри» (UCBI IV), на якій обговорили співпрацю під час деокупації Запорізької області, евакуацію населення з лінії розмежування та надання гуманітарної допомоги.
Першочергово звернули увагу на технічне забезпечення територій після їх звільнення, зокрема створення запасів мобільних ЦНАПів у вигляді кейсів для надання адміністративних послуг населенню, а також комп’ютерів для забезпечення роботи органів місцевого самоврядування.
-
Готуємось до того, що доведеться відновлювати усю мережу зв’язку. Вважаємо, що для повного охоплення всієї території треба поновити роботу, як мінімум, трьох вишок. Вже маємо необхідне обладнання для ремонту, тому очікуємо деокупації. Крім цього, створюємо резерв мобільних станцій зв’язку та робимо запити на Starlink, щоб тримати постійний контакт з населенням, - розповів очільник ЗОВА.
Керівник проєкту Еріка С’юзан Беркенпас звернула увагу, що після деокупації з’явиться дуже багато ініціатив від волонтерів та благодійників, тому створення відповідного Координаційного штабу - це ще один позитивний крок в напрямку оперативного надання гуманітарної допомоги. Наразі, спільно з органами влади, організації шукають найшвидші канали передачі потреб для населення.
Крім цього, Юрій Малашко звернув увагу на державні та закордонні програми для ВПО, спрямовані на монетизацію гуманітарної допомоги та створення спеціальних ваучерів. Як зазначив посадовець, це не лише стимулюватиме жителів прифронтових громад виїжджати до більш безпечних територій, але й допоможе підняти економіку регіону.
-
Наразі представники територій проходять навчання в напрямку стратегічного розвитку громад. Це дасть нам бачення того, як слід відновлювати населені пункти для людей, які туди повернуться. Отож продовжуємо будувати плани стратегічного розвитку області та готуватися до деокупації, - зазначив очільник обласної військової адміністрації.
Департамент культури та інформаційної політики