Напередодні Дня пам’яті жертв політичних репресій в обласному центрі вшанували жертв безчинств комуністичного тоталітарного режиму та сучасних злочинів країни-агресора.
Біля пам'ятного знаку зібралися керівники обласної та міської влади, правоохоронних органів та військовослужбовці та представники Запорізького обласного товариства політичних в'язнів і репресованих. Саме на цьому місці у 1930-ті роки була катівня НКВС, де за вироками «трійок» у підвалах ночами розстрілювали людей. Місця поховання безневинно вбитих і досі невідомі.
“Вічна пам’ять жертвам і пошана тим, хто пройшов тернистий шлях та лишився нескореним. Обов’язок кожного з нас пам’ятати ті страшні події та боротися задля нашої свободи. Переможемо у цій війні та знищимо спадщину терору назавжди!”, - наголосив Юрій Малашко.
Пам’ять загиблих вшанували хвилиною мовчання, молебнем та покладанням квітів.
Радянські політичні репресії в Україні розпочалися ще на початку 1918 року, під час якого населення зазнало терору, викрадень і катування. Кількість жертв неможливо підрахувати: то були сотні тисяч людей розстріляних, закатованих, висланих у в’язниці, табори і психіатричні лікарні.
Комуністичний терор деформував українське суспільство, руйнував традиції, знищував мистецтво і науку. Сьогодні режим путінської росії відтворює найжахливіші події СРСР: продовжує практику геноциду, політичних репресій, терору, катування і мародерства.
До повномасштабного вторгнення за ініціативи обласної влади з небуття повернуто багато імен жертв тоталітаризму. Увічнено пам’ять про героїв народного спротиву у нині захопленому с. Борисівка, встановлено меморіальні знаки репресованим жителям Новомиколаївшини та Мелітопольщини.
У сучасних реаліях українці як ніколи розуміють необхідність єднання суспільства навколо збереження національної пам’яті та підтвердження європейської ідентичності України як запоруки неповторення жахів комуністичного терору.
Департамент культури та інформаційної політики