В умовах воєнного стану в Україні Держаудитслужба працює над виявленням неправомірних дій у сфері закупівель та порушеннях у тендерній документації. Так, на профільній нараді під головуванням очільника ЗОВА Олександра Старуха з доповіддю виступив начальник Управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області Геннадій Ващенко.
Протягом першого півріччя 2022 року проводилися аудити та інспектування, а увагу зосереджено на максимальному охопленні процедур закупівель.
-
В умовах воєнного стану раціональність використання бюджетних коштів - першочерговий пріоритет у контролі державних закупівель, - наголосив Олександр Старух.
Загальна кількість моніторингів процедур закупівель у порівнянні з минулим роком зросла з 182 до 424, а також збільшилась кількість виявлених порушень з 168 до 361.
Найбільш поширеним порушенням у сфері закупівель є складання форм документів, неоприлюднення або порушення строків оприлюднення інформації про закупівлі або тендерної документації, що складає 43% від загальної кількості порушень, виявлених в ході моніторингу закупівель. Також були зафіксовані порушення конкурентної процедури.
Завдяки ревізіям Держаудитслужби було виявлено порушень на загальну суму у 104 млн гривень. Було зафіксовано різні напрямки нецільового використання коштів та недоотримання коштів у бюджет та на рахунки підприємств.
Співпраця з Запорізькою обласною державною адміністрацією дає позитивну динаміку щодо усунення виявлених порушень. За перше півріччя 2022 року забезпечено відшкодування фінансових порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на загальну суму понад 61,5 млн грн.
Обласна влада та відповідні служби продовжують тримати на контролі використання бюджетних коштів.
Департамент культури та інформаційної політики