“Внаслідок порушень у технологічному процесі на 5-му енергоблоці Запорізької АЕС сталася аварія з викидом на висоту 30 метрів. Проводиться часткова евакуація дітей, вагітних жінок, хворих та виконуються контрзаходи відповідно четвертого режиму радіаційного захисту. Прогноз потужності дози від радіоактивної хмари поверхневого забруднення продуктами діленні перевищує 150 мкЗв/год.” За такою легендою представники ДСНС України в Запорізькій області, Національної та Патрульної поліції, медичні працівники та інші дотичні служби провели тренування та відпрацювали алгоритми дій у разі виникнення надзвичайної ситуації на Запорізькій АЕС.
У ході проведення навчань рятувальні служби розгорнули пункти санітарної обробки населення та транспортних засобів. Крім того, були встановлені намети проміжного пункту, де громадяни після деконтамінації зможуть переодягнутися у чисті речі та далі пройти до евакуаційних автобусів. Також надзвичайники разом із поліціянтами перевірили роботу гучномовців, спецтехніки та приладів радіаційного контролю.
-
Ми побачили роботу всіх служб цивільного захисту, також подивилися на розгортання пункту приймання евакуйованого населення, проміжного пункту деконтамінації, де відбувається миття транспорту, переодягання людей. Далі всі поїдуть у безпечну зону на розселення, зокрема, в інші області країни. Переконаний, що наші служби готові до дій за призначенням при виникненні надзвичайної ситуації такого характеру, - зауважив директор Департаменту з питань цивільного захисту населення ЗОВА Андрій Булавінов.
За словами заступника керівника ЗОВА Геннадія Тімченко, оскільки ситуація навколо ядерного об’єкта залишається складною, усі рятувальні служби мають бути готовими до будь-якого розвитку подій.
-
Ми сьогодні провели навчання штабу по ліквідації наслідків надзвичайної ситуації на випадок аварії на АЕС. Все пройшло організовано, дякую вам за роботу від обласної військової адміністрації. Такі тренування завжди приносять свої результати, адже при позаштатній ситуації, я впевнений, що всі будуть діяти на відмінно. Сподіваємося, що ці навички нам не доведеться використовувати у повсякденному житті, - зазначив Геннадій Тімченко
Департамент культури та інформаційної політики