У першу чергу керівник ЗОВА ознайомився з умовами перебування у лікувальному закладі захисників, яких 29 червня було визволено з полону.
Серед тих, хто повернувся, - боєць “Азову” Володимир. Розповів, що пішов захищати рідне місто Маріуполь з перших днів війни. Згодом опинився на “Азовсталі”, де вже до останнього з бійцями тримали оборону. Під час бойових дій чоловік отримав осколкове поранення.
-
Я згадую ті моменти перебування у полоні. Хоча скажу, що морально ми були готові до таких умов. Харчувалися дуже погано, нам видавали їжу маленькими порціями, медичної допомоги як такої не було. Постійно чули в нашу адресу образливі коментарі. Зараз ми раді, що опинилися нарешті вдома. У цій лікарні медицина та взагалі ставлення до людей на вищому рівні, регулярно роблять перев’язки, належно доглядають, - розповів боєць полку “Азов”.
Лікар-хірург прокоментував стан бійців, які потрапили до лікувального закладу під час крайнього обміну полоненими. Зазначив, наразі вони отримали всю необхідну медичну допомогу, у тому числі психологічну.
-
Бійцям потрібна зараз реабілітація, робимо перев’язки, оперативні втручання вже будуть виконуватися в плановому порядку. Але здебільшого, вони потрапили до нас вже з ампутаціями кінцівок, також у нас є бійці з пораненями органів черевної порожнини. Мені здається, що в полоні їм не надавали належної медичної допомоги, тому що пов’язки були брудні, гнійні рани, хлопці були дуже виснаженими, - зауважив лікар.
Олександр Старух відвідав палати героїв-захисників та звернувся до кожного зі словами подяки. Запевнив, що після одужання всі обов’язково матимуть можливість в повному обсязі отримати всі види допомоги, якщо цього потребуватимуть. Зокрема, керівник Запорізької ОВА вручив бійцям смачні подарунки.
-
Хлопці у бойовому настрої, всі вірять в перемогу. Звичайно, що перебувати півтори місяці в полоні - це не просто, та ще й, з ранами. Але всі герої, все витримали й готові надалі продовжувати боротьбу за Україну. Своєю чергою, ми з усіма працюємо, надамо будь-яку допомогу. Також у нас є доручення від керівництва держави створити Центр допомоги родинам наших воїнів. Будемо намагатися вирішувати юридичні, організаційні питання. Що стосується житла, для нас це не буде навантаженням, адже вони - бійці Збройних сил України. Але це питання ми ще додатково опрацюємо з військовим командуванням, - зазначив Олександр Старух.
Обмін полоненими відбувся за участі Міністерства реінтеграції України та Національного інформаційного бюро (НІБ). У цій процедурі також беруть участь представники Запорізької обласної військової адміністрації. Зазначимо, що це найбільший обмін від початку повномасштабного російського вторгнення, завдяки якому додому повернулись 144 українських захисники. З 144 звільнених – 95 оборонців «Азовсталі». Серед них – 43 військовослужбовці полку «Азов».
Загалом звільнено 59 бійців Національної гвардії, 30 – Військово-морських сил, 28 – Збройних сил України, 17 – Державної прикордонної служби України, 9 – Територіальної оборони, 1 – Національної поліції України.
Департамент культури та інформаційної політики