Питання реалізації політики у різних сферах та відпрацювання алгоритму роботи на різних ділянках регіону залишається головним завданням обласної влади.
Так, на нараді з керівниками територіальних громад очільник Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух та голови районних державних адміністрацій обговорили тему соціальних виплат, зокрема, на тимчасово окупованих територіях.
Начальник Управління соціальних гарантій та державної соціальної допомоги Катерина Кривошей розповіла, що наразі громадянам виплачується 23 види державної допомоги. Представники ЗОВА отримують роз’яснення від Міністерства соціальної політики України та на основі них розв’язують проблеми безпосередньо по районах.
Виплати соціальних коштів на тимчасово окупованих територіях залишаються ускладненими. У районах, де активно ведуться бойові дії, виникають проблеми з відсутністю готівки.
-
На тимчасово окупованих територіях кошти виплачуються відповідно до постанови №215, проте вона виконується не в повному обсязі. Це пов’язано з тим, що на деяких територіях не працює Ощадбанк, а соціальні виплати надходять саме через нього. Ми працюємо над тим, щоб запровадити виплати через інші банки, які працюють на тимчасово окупованих територіях. Це потрібно для того, щоб наші громадяни могли отримати соціальні виплати, гарантії та пільги.
Що стосується ситуації на окремих територіях, то посадовці Бердянського, Мелітопольського, Василівського та Пологівського районів продовжують відстежувати надходження соціальних коштів та, за можливості, виплачують їх готівкою або нараховують на картки. Що стосується Запорізького району, тут надходження грошей відбуваються згідно зі встановленим порядком.
Окремо учасники наради обговорили тему виплати пенсій. Начальниця ГУ Пенсійного фонду в Запорізькій області Світлана Жмурко розповіла, що управління продовжує виконувати основні функції щодо нарахування пенсій та їх перерахунку. З метою забезпечення виплати коштів Пенсійний фонд плідно співпрацює з Укрпоштою, яка допомагає у доставленні готівки на території Запорізького регіону. Також Світлана Жмурко зазначила, що на сьогодні виплачена травнева пенсія разом із заборгованою сумою за березень.
Департамент культури та інформаційної політики