Очільник Запорізької ОВА Олександр Старух провів чергову нараду з головами ОТГ. О 9-й годині ранку всі вшанували пам’ять загиблих у зв’язку зі збройною агресією рф. Традиційно, присутні обговорили низку проблемних питань, пов’язаних з евакуацією населення з територій, де ведуться бойові дії, а також доставленням туди продуктів та ліків. Голова області проінформував присутніх про специфіку функціонування гуманітарних коридорів. За весь час від початку російського вторгнення у нас жодного разу не було офіційного зеленого коридору. Можливість виїзду біженців кожен раз відпрацьовується у ручному режимі. Ірина Верещук і вся владна команда до самого низу забезпечують роботу і це, відповідно, з вашою допомогою. Якщо б громади не підтримували нас, не вдалося б так швидко організувати евакуацію. Усі території, за можливості, мають підключатися та допомагати. Олександр Старух також зауважив, що наразі всі системи життєзабезпечення регіону функціонують, проте їх життєздатність залежить від специфіки кожної території. Окрім цього, очільник області наголосив на важливості вести облік населення у кожній громаді та підраховувати кількість евакуйованих. Таким чином, буде розуміння щодо необхідного обсягу гуманітарної допомоги, якої потребує кожна територія та загального алгоритму подальших дій у кожній громаді. Департамент культури та інформаційної політики