Сьогодні очільник Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух відвідав вимушених переселенців, яких прийняли вночі. Попри загрозу, люди подолали важкий шлях до Запоріжжя.
Після кількох тижнів прицільного обстрілу та життя у бункерах людей розмістили у комфортних умовах санаторію з харчуванням, послугами пральні, запасом речей першої необхідності та одягом. У закладі працює медичний пункт із запасом медикаментів.
Жінки, діти та літні люди зараз знаходяться у затишних умовах. А до того їм довелось з першого дня війни постійно ховатися протягом декількох тижнів у бункерах, під час прицільних обстрілів та бомбардувань, самостійно добувати їжу, оскільки запаси давно скінчились, а російські окупанти й досі не пропускають гуманітарний конвой із Запоріжжя. Гуманітарна криза у розпалі - люди без води, їжі, світла, тепла. Зараз місту в облозі потрібна термінова допомога.
-
За останню добу у Запорізьку область доїхало більше 1200 автівок. Всю ніч працювали пункти прийому переміщених осіб. В обласному центрі розміщено вже 3207 осіб і 774 дитини. Ще велика кількість маріупольців зупинились на ночівлю у Бердянську, де працює наша влада, хоч і не в адміністративному приміщенні. Але вони допомагають харчуванням, пальним, щоб була можливість дістатися Запоріжжя. В обласному центрі всі згуртовані та готові приймати переселенців, адже ми одна країна! Сьогодні ми також чекаємо на велику кількість маріупольчан, - підсумував очільник ЗОВА Олександр Старух.
У вимушених переселенців при бажанні є можливість виїхати у більш безпечні області України власним транспортом або евакуаційним потягом “Укрзалізниці”.
Департамент культури та інформаційної діяльності