Сьогодні, 14 грудня, відбулася робоча зустріч очільника Запорізької обласної державної адміністрації Олександра Старуха з представниками компанії BETEN Ingenierie. У Запорізькій області компанія має намір реалізувати проєкт водопостачання, водовідведення та іригації, який матиме кінцеву протяжність від Дніпра до Маріуполя у Донецькій області. Французька компанія BETEN Ingenierie спеціалізується на будівництві та інженерії з акцентом на екологічні проєкти (поновлювані джерела енергії, енергоефективність, утилізація відходів, очищення води та комплексні проєкти міського розвитку). Компанія понад 40 років працює на міжнародному рівні в Африці, на Близькому Сході і в Азії, в тому числі 27 років в Україні та Східній Європі. Участь в обговоренні проєкту співпраці взяли заступник голови ЗОДА Руслан Шиханов, начальник Управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності ЗОДА Артур Бойко, президент компанії BETEN Ingenierie Жан Рош та координатор проєктів BETEN в Україні Андрій Хаджинов. Експерт з екології Філіп Оспіталь доєднався до роботи в онлайн режимі. Учасники зустрічі дійшли згоди, що Запорізька область зацікавлена співпрацювати з цією компанією. Для реалізації проєкта налагоджується співпраця як із Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, так і з керівниками територіальних громад та сільгосппідприємств області. Обласна влада працює над можливістю залучення до співфінансування будівництва водогонів фермерів, які у перспективі отримають вигоду від створення іригаційної системи. Керівник компанії BETEN Жан Рош повідомив, що проєкт, який планується втілити на території Запорізької області, стане пілотним для України. На сьогодні узгоджено можливість участі Запорізької області у програмі Міністерства фінансів Франції. Голова ЗОДА Олександр Старух наголосив, що в нинішніх кліматичних умовах для Запорізької області розробка комплексного плану відновлення системи зрошення, реконструкція існуючих та будівництво нових систем водопостачання є стратегічним завданням. - Запорізька область знаходиться у зоні ризикованого сільського господарства. Налагодження системи іригації продиктовано кліматичними змінами і має на меті показати Запорізьку область як потужний сільськогосподарський регіон, який має перспективу посісти своє місце в європейському економічному просторі. Цей проєкт може стати вирішальним для забезпечення економічного розвитку узбережжя Азовського моря та прилеглих територій, - зазначив Олександр Старух. Департамент культури та інформаційної політики