Голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух та голова Запорізької обласної ради Олена Жук взяли участь у засідання президії Конгресу місцевих та регіональних влад під головуванням Президента України Володимира Зеленського. Круглий стіл сьогодні відбувається в Одесі, запорізькі посадовці приєдналися до нього онлайн, аби не покидати регіон в період складної епідеміологічної ситуації в регіоні. Відкриваючи засідання, Президент України Володимир Зеленський зазначив, що головні теми обговорення – вакцинація та старт опалювального сезону. Зокрема, голова держави акцентував увагу на необхідності збільшити темпи вакцинації в Україні до 300 тисяч на добу. На сьогодні цей показник складає близька 292 тисячі, але оскільки темпи захворюваності та смертності зростають – варто нарощувати потужності. Доповідаючи про стан захворюваності у Запорізькій області, голова ЗОДА Олександр Старух зазначив, що ситуація має ознаки стабілізації, але все ще дуже складна. У порівнянні з весною захворюваність виросла вдвічі. За останню добу виявлено 1296 нових хворих, померло 46 людей.Госпіталізовано 2593 особи, амбулаторно лікується 25 тисяч жителів області. Система працює стабільно. В області протягом року проведено низку заходів для підвищення спроможності медичної системи. На сьогодні маємо 3125 ліжок з киснем. За останню добу додали 100 нових місць, сьогодні відкриємо ще 40. Створено 240 місць у дитячих лікарнях, 126 – у пологових будинках. Завантаженість ліжкового фонду складає 80%, інтенсивні терапії зайняті на 92%, - розповів Олександр Старух. - Фінансова робота проведена, всі гроші з держбюджету освоєно – закупили 1427 концентраторів, встановлені кисневі станції, ще три збудуємо до кінця року. В області є три підприємства, які виробляють 45 тонн кисню на добу, ми споживаємо третину та допомагаємо іншим регіонам. В цілому, за словами голови ЗОДА ситуація у Запорізькій області стабільна, але напружена. Введено обмеження у приміському транспорті – проводять перевірки на вокзалах і у транспорті. Канікули в школах продовжено до 7 листопада. Щодо вакцинації – область вийшла на показники понад 11 тисяч щеплень на добу. 28% жителів області мають першу дозу, 19% другу. В регіоні працює 125 пунктів щеплення. Очільник Запорізької області зазначив, що наразі регіон повністю справляється із поставленими викликами. Єдине, чим попросив допомогти – пришвидшити контрактування з НСЗУ лікарням, які розгорнули нові відділення для хворих на COVID-19. Також Олександр Старух звернув увагу уряду на низький рівень вакцинації серед працівників місцевого самоврядування у громадах – на деяких територіях цей показник складає лише 20%. Для порівняння – держслужбовці у Запорізькій області щеплені на 95%. Голова ЗОДА запропонував МОЗ внести працівників місцевого самоврядування до переліку осіб, обов’язкових до вакцинації. Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю