Сьогодні під егідою Міністерства розвитку громад та територій з використанням програмного забезпечення Zoom відбулося чергове засідання Ради безбар’єрності. Засідання було присвячене реалізації заходів Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року. Вів нараду Міністр Олексій Чернишов.
Відкриваючи нараду, Міністр зазначив, що стратегія була розроблена з ініціативи Першої леді – Олени Зеленської. Стратегія містить 144 завдання за 6 напрямами. Йдеться про фізичну, цифрову, громадянську, економічну та освітню безбар’єрність. Для реалізації цих завдань було визначено понад 200 заходів. Встановлені індикатори та чітки строки виконання.
Дистанційно у засіданні ради взяв участь голова Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Старух.
Фахівцями Запорізької обласної державної адміністрації розроблено проєкт обласного Плану дій на 2021 і 2022 роки щодо реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року. Опрацювання плану структурними підрозділами облдержадміністрації, громадськими організаціями осіб з інвалідністю добігає кінця.
Найближчим часом планується розглянути проєкт обласного Плану дій на засіданні комітету забезпечення доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об'єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури для надання зауважень та пропозицій.
Фахівцями ОДА підготовлено проєкт розпорядження «Про створення постійно діючої робочої групи з розробки та впровадження обласного Плану дій на 2021 і 2022 роки щодо реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, який перебуває на стадії узгодження.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю