Перший заступника голови облдержадміністрації Володимир Шустов провів засідання робочої групи з питань взаємодії органів державного управління та нагляду (контролю) в частині надходжень екологічного податку. До складу робочої групи входять представники облдержадміністрації, статистики, Держпродспоживслужби, податкової служби, Держекоінспекції та Держводагентства. Про проведену роботу доповіли в.о. директора Департаменту захисту довкілля облдержадміністрації Сергій Карпій та заступник начальника управління – начальник відділу адміністрування рентної плати та екологічного податку, адміністрування місцевих податків і зборів з юридичних осіб Головного управління Державної податкової служби у Запорізькій області Наталія Оніщенко. Департаментом направлено звернення на 511 підприємств про надання інформації щодо вжиття заходів для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами. Відповіді отримано від 81 підприємства. Також Департаментом направлено запит до ГУ ДПС у Запорізькій області щодо 12 СГД в частині податку за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях та суб’єктів господарювання, що здійснюють господарську діяльність із тваринництва. Станом на перше жовтня на обліку в контролюючих органах ГУ ДПС у Запорізькій області перебуває 3433 платники екологічного податку юридичних та фізичних осіб, в т.ч.: За 9 місяців поточного року до зведеного бюджету Запорізької області надійшло 353,6 млн грн екологічного податку, в тому числі, до державного бюджету – 214,9 млн грн, до місцевих бюджетів – 138,7 млн грн, що більше надходжень відповідного періоду минулого року (315,0 млн грн) на 38,6 млн грн або на 12,3 %. Про зміни у формуванні статистичної звітності доповіла заступник начальника управління аналізу даних статистичних спостережень-начальник відділу аналізу даних економічної статистики Головного управління статистики у Запорізькій області Олена Борисовська. За результатами засідання вирішено звернутися з пропозиціями до ГУ статистики у Запорізькій області щодо удосконалення методичної бази статистичних спостережень та продовжити роботу з суб’єктами господарювання в частині сплати податку за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях. Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю