Сьогодні в облдержадміністрації під головуванням першого заступника голови Володимира Шустова відбулась нарада з проблемних питань взаємодії органів державної влади, місцевого самоврядування та правоохоронних органів з Головним управлінням Держгеокадастру у Запорізькій області та його структурними підрозділами. Також у нараді взяли участь представники місцевого самоврядування та органів державної виконавчої влади. Як зазначив Володимир Шустов, однією із основних та найбільш обговорюваних суспільством тем в останні роки є саме земельна реформа. Ринок землі і наведення порядку в земельних відносинах України – один із трьох ключових викликів для агросектору на 2021 рік. У цих умовах роль органів Держгеокадастру є однією із найважливіших. З прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» та набрання ним чинності, повноваження щодо розпорядження земельними ділянками за межами населених пунктів перейшли до територіальних громад, проте, значення органів кадастру при цьому не стало меншим. Держгеокадастр продовжує здійснення контрольних повноважень, які є вкрай необхідними для забезпечення дотримання вимог земельного законодавства. Учасники наради підтвердили цю позицію, зазначивши, що вже зараз помітне покращення в роботі органів Кадастру. Керівник Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області Олексій Шемякін розповів, що основними викликами для цього органу є успішне проведення земельної реформи, відновлення співробітництва між Головним управлінням Держгеокадастру, органами державної влади, місцевого самоврядування та правоохоронними органами, а також повернення довіри суспільства до органів Держгеокадастру. Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю