Дієвим механізмом допомоги малозабезпеченим мешканцям територіальних громад в оплаті житлово-комунальних послуг залишається Програма житлових субсидій. Про стан реалізації цієї програми поговорили на «Дні громад». Як зазначають посадовці Департаменту соціального захисту населення ОДА, прийом документів для призначення пільг та житлових субсидій проводяться в створених фронт-офісах сільських, селищних рад, адміністративних центрах територіальних громад. Минулого року під час запровадження карантину держава збільшила соціальні нормативи на оплату житлово-комунальних послуг. Наразі Уряд запровадив продовження дії цього механізму підтримки населення регіонів, які опиняться у «червоній зоні» у випадку нової хвилі захворюваності. Тобто, у разі запровадження жорстких карантинних обмежень люди у таких регіонах автоматично, без додаткових звернень, отримають підтримку від держави у вигляді збільшення соціальних нормативів при наданні житлових субсидій. В цілому ж житлова субсидія призначається кожному домогосподарству окремо, в залежності від його складу, прибутків та майнового стану. Виплачуються субсидії у грошовій готівковій формі. Якщо людина звертається за нею протягом трьох місяців після зростання тарифів, допомога їй призначається з місяця їх підвищення. Задля своєчасного призначення всіх видів державних допомог, житлових субсидій та пільг в області впроваджено і активно використовується програмний комплекс «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада». До цієї системи підключені всі громади, що значно спрощує роботу з опрацювання документів. Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю