Нагальним питанням стало киснезабезпечнння лікарень, які визначені як ковідні госпіталі. Так, директор Департаменту охорони здоров'я Олексій Кулинич повідомив, що досі не всі медзаклади, які отримали минулоріч кошти на влаштування кисневої мережі, завершили роботу. До сьогодні не введено в експлуатацію кисневі точки Бердянського територіального медичного об'єднання, Кам'янко-Дніпровської лікарні, 1, 6 та 9 лікарень Запоріжжя. Терміни запуску систем постійно переносять, а дозволи на роботу оформляються понад півроку.
Ми повинні бути готовими до можливого загострення епідемічної ситуації та у будь-який момент мати змогу надавати якісну допомогу мешканцям області. Тим паче лікарні, які не завершать роботу з підключення кисневої мережі, можуть виключити з переліку ковідних госпіталів. Тому прошу керівників громад приділити цьому особливу увагу, адже питання стосується життя і безпеки людей, - прокоментував ситуацію Олексій Кулинич. Окремо керівник Департаменту охорони здоров'я звернув увагу територій на те, що окрім кисневих мереж на введення в експлуатацію чекають і нові цифрові рентгенапарати. Держава ще навесні надала восьми громадам області сучасне обладнання, однак досі навіть не всі медзаклади завершили ремонт приміщень для них. Держава сьогодні надає нашій області всі можливості: фінансує великі проєкти з ремонту та реконструкції медзакладів, закуповує та безоплатно надає сучасне медичне обладнання. Однак деякі громади нехтують здоров'ям своїх жителів та не виконують взяті на себе зобов'язання. Медичне обладнання має працювати на благо людей, а не простоювати, - наголосив голова ОДА Олександр Старух звертаючись до керівників територій.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю