Питання виконання бюджетів територій області, наявні порушення та недоліки цього процесу, обговорили сьогодні на Дні громад. перед учасниками наради виступив начальник Управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області Геннадій Ващенко.
Посадовець розповів, що з початку року працівники його відомства здійснили 40 заходів державного фінансового контролю, з яких 22 ревізії, 1 державний фінансовий аудит, 17 перевірок закупівель. За їх результатами встановлено порушення, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів на загальну суму 6,8 млн гривень. Також аудитами встановлено неефективне витрачання коштів громад на суму 13,2 млн гривень.
Типовими порушеннями стали: нецільове використання субвенції з державного бюджету; використання бюджетних коштів на заходи, не передбачені відповідними місцевими програмами; витрачання коштів освітньої субвенції за напрямами, що не передбачені нормами чинного законодавства; фінансування установ, утримання яких має проводиться з державного бюджету; завищення обсягів і вартості виконаних підрядних робіт під час їх здійснення; завищення видатків на будівництво, реконструкцію, поточні та капітальні ремонти об’єктів інфраструктури; здійснення видатків на оплату праці у завищених розмірах та покриття витрат сторонніх юридичних осіб за рахунок бюджетів.
-
За півроку ми маємо зростання економіки регіону на 7,3 відсотки. Більша частина громад області має перевиконання бюджетів. Однак головне вміти ефективно, “по-хазяйськи” їх розділити. Громади мають використовувати кошти раціонально та в законний спосіб. Тільки тоді децентралізація стане реальністю і принесе якісні зміни на краще, - підкреслив Олександр Старух, коментуючи звіт аудиторів.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю