Проєкти для участі в Надзвичайній кредитній програмі для відновлення України мають бути комплексними та обов’язково передбачати місцеве співфінансування. На цьому наголосив голова Запорізької ОДА Олександр Старух під час наради з керівниками райдержадміністрацій.
Начальник Управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності облдержадміністрації Артур Бойко нагадав, що в області за співпраці з Європейським інвестиційним банком реалізують 30 проєктів, але не всі вони мають гарні темпи виконання. Найкраща ситуація у Мелітопольському районі, де з 15 об’єктів готові 14, а останній перебуває на завершальній стадії.
Невдовзі розпочне діяти нова угода між Україною та ЄІБ. Попередньо для участі у конкурсі підготували 73 проєкти. Серед лідерів – Мелітопольщина та Запоріжжя (28 та 18 ініціатив відповідно). Поки що сильно відстають Пологівський, Бердянський та Василівський райони. Більшість пропозицій надходить від великих міст, однак подавати свої проєкти можуть і малі громади. Головне – це якість, важливість проєкту для людей, готовність його співфінансувати та реалізовувати.
-
Проєкти на конкурсний відбір варто готувати завчасно. Але ми бачимо, що наразі не всі території виконують взяті на себе в минулий раз зобов’язання та не завершили роботи по всіх попередніх об’єктах. Тому є пропозиція не підтримувати тих, хто не зміг довести до логічного завершення раніше розпочаті справи, - підвів підсумки Олександр Старух.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю