Про це під час наради голови Запорізької облдержадміністрації з керівниками структурних підрозділів повідомив в.о. директора Департаменту захисту довкілля Сергій Карпій. Посадовець доповів про старт роботи з розробки онлайн-платформи, де кожен охочий зможе у вільному доступі та зручній візуальній формі отримати інформацію про стан навколишнього природного середовища нашого регіону, екологічні ризики чи загрози. Наразі, як доповів Сергій Карпій, триває робота із закупівлі програмного забезпечення для створення автоматизованої геоінформаційної системи. Після його встановлення спеціалісти Департаменту захисту довкілля та Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації розпочнуть наповнювати платформу даними. До кінця року планується запустити роботу системи у тестовому режимі. Загалом планується, що кожен мешканець області зможе самостійно ознайомитися в онлайн-платформі з інформацією про наявні на території нашого регіону об’єкти природно-заповідного фонду, лісомисливські угіддя, законні полігони твердих побутових відходів, несанкціоновані сміттєзвалища тощо. Також система поповнюватиметься новими шарами та поступово оновлюватиметься: на ній публікуватимуть інформацію як про нові об’єкти, так і про вже усунуті екологічні проблеми. Основною метою запровадження автоматизованої геоінформаційної системи природного середовища Запорізької області є забезпечення дотримання екологічних прав громадян у частині вільного доступу до екологічної інформації, ризики/загрози для безпечної життєдіяльності, екологічну перспективу в електронному вигляді. Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю