У цьому впевнений голова облдержадміністрації Олександр Старух, який напередодні Дня журналіста поспілкувався із починаючими та досвідченими медійниками. Цього разу зустрілись у «Макдональдсі», де студенти журфаку ЗНУ звикли бувати частіше, аніж у офіційних кабінетах. Модерував бесіду заступник голови облдержадміністрації, досвідчений науковець та викладач Руслан Шиханов.
Учасники зустрічі говорили про майбутнє запорізької журналістики, ділилися думками, яка різниця між піаром та журналістикою, чи можна порівнювати журналістів та блогерів, де межа між стандартами професії та замовними матеріалами.
- Журналісти доносять інформацію до людей. Тому важливо говорити правду, а не гратися з фактами або займатись маніпуляціями. Соціальні замовлення на чесні новини завжди є і буде. Ми теж маємо з вами розвиватися, на сьогодні дуже актуальна диджиталізація, все має бути швидко, зручно, сучасно. А влада буде працювати над тим, щоб у вас було більше приводів для гарних новин, - відзначив Олександр Старух.
Також своїми думками про можливості та табу для журналіста поділилися Богдан Василенко (сайт «Гвозди»), Ілля Бей (сайт «Паноптикон») та Богдана Шевченко («Индустриальное Запорожье»). За словами юнаків та дівчат, професіоналізм та ціннісні норми лишаються для них пріоритетом у майбутній професії.
Олександр Старух переконаний, що якщо журналіст працює професійно, то його статті та сюжети завжди цікаві широкому колу читачів, слухачів та глядачів, а головний професійний ризик – це не піддатися спокусам та завжди бути чесними та об’єктивними із самими собою та аудиторією.
З нагоди свята кращих представників галузі відзначили подяками облдержадміністрації, а студентам подарували фотоальбоми Запорізького краю.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю