Сьогодні в онлайн режимі відбулося засідання колегії Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації «Про спроможність мережі закладів охорони здоров’я Запорізької області щодо подолання пандемії COVID-19».
До засідання приєдналися перший заступник голови облдержадміністрації Володимир Шустов, заступник голови обласної ради Владислав Куценко, голови громад, представники Запорізького обласного лабораторного центру, Департаменту охорони здоров’я ОДА, Запорізького державного медичного університету, Запорізької медичної академії післядипломної освіти та керівники закладів охорони здоров’я області усіх форм власності.
Директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олексій Кулинич та заступник генерального директора обласного лабораторного центру Олександр Мащак доповіли присутнім про спроможність мережі закладів охорони здоров’я Запорізької області щодо подолання пандемії COVID-19. Так, в області спостерігається тенденція до покращення епідситуації, але це не привід розслаблятись. Продовжує лікуватись 3397 хворих, із яких 651 лікуються в стаціонарах, 2746 – на дому в режимі самоізоляції під наглядом лікарів.
Завідувачка відділенням організації епідеміологічних досліджень відділу досліджень біологічних факторів обласного лабораторного центру Марина Колерова повідомила про стан організації реалізації Дорожньої карти з впровадження вакцини від гострої респіраторної хвороби COVID–19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, і проведення масової вакцинації у відповідь на пандемію COVID–19 в Запорізькій області. Нагадаємо, що станом на сьогодні щеплено 43 851 особа, у тому числі закінчили вакцинацію (отримали 2 щеплення) - 4308 осіб.
Окремо учасники засідання обговорили підсумки роботи моніторингової групи із визначення стану протипожежної безпеки, охорони праці та техногенної безпеки у закладах охорони здоров’я обласного підпорядкування. Про це доповідав головний спеціаліст відділу лікувально-профілактичної допомоги управління реформ та розвитку медичної допомоги Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Вадим Мартаков.
У кінці засідання колегія Департаменту визначила пріоритетні напрями діяльності на найближчий час. Крім того, за результатами наради підготовлено протокол, який направлено до виконання керівникам структурних підрозділів та закладів охорони здоров’я області.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю