На цьому акцентував увагу голова облдержадміністрації Олександр Старух під час засідання обласної координаційної ради з питань розвитку підприємництва.
Першим питанням засідання стало обговорення спірних моментів, які виникають під час проведення перевірок суб’єктів малого і середнього бізнесу представниками правоохоронних та контролюючих органів області.
Всі ми маємо діяти прозоро та виключно в рамках закону – і бізнес, і правоохоронці та контролери. Тому, спірні питання пропоную розглядати разом. Це дасть нам розуміння, чи це є виключно окремі випадки чи є якість системні недоліки або недопрацювання, - наголосив Олександр Старух на початку зібрання.
Кожен із запрошених приватних підприємців розповів про різні проблемні моменти, які виникали в ході взаємодії з контролерами. Звучали побажання до поліпшення роботи контролюючих органів. Окремо свою точку зору висловили і представники правоохоронних і контролюючих органів.
Також під час засідання обговорили питання підвищення якості надання послуг підприємцям суб’єктами комунальної сфери – монополістами. Так, кожен представник бізнесу стикається з необхідністю швидкого оформлення дозволів на приєднання до мереж водо- і теплопостачання, вивезення сміття та електрозабезпечення.
Як повідомила директорка Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Оксана Матвіїшина, на сьогодні в Україні продовжується створення Центрів надання адміністративних послуг. У Запорізькій області таких центрів вже 50 і разом зі своїми філіями вони створюють мережу у 104 пункти, куди можуть звертатися громадяни і бізнес. В тому числі, є можливість організувати в таких центрах обслуговування підприємців суб’єктами комунальної сфери – монополістами. Такий досвід вже має місто Мелітополь, де місцевий ЦНАП уклав договори на співпрацю з усіма комунальними підприємствами.
Головна ідея ЦНАПу - це надання максимальної кількості послуг в одному місці. Щоб людям не доводилося їздити з однієї установи в іншу через усе місто, а можна було зручно та швидко вирішити свої проблеми в одній точці. Тому думка про співпрацю з комунальними підприємцями має перспективу, - прокоментував Олександр Старух.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю