Про це на пресконференції говорив голова облдержадміністрації Олександр Старух. Одним із пріоритетів на цей рік держава визначила малу приватизацію. Уже сьогодні у нашій області через систему «Прозоро» продають 19 об’єктів державної власності. Більшість з виставлених на продаж лотів – нежитлові будівлі. Нові власники зможуть дати друге життя цим спорудам, провести реконструкцію, відкрити сімейний бізнес, переобладнати під виробництво або торгівлю. Взяти участь в аукціонах можуть всі бажаючі, а нові пропозиції з’являються щотижня. Зараз ми активно працюємо із Фондом Держмайна по передачі на баланс громад гуртожитків та об’єктів інженерної інфраструктури. Інвентаризацію свого майна мають зробити і органи місцевого самоврядування. Державне та комунальне майно має використовуватись з користю для людей, - наголосив Олександр Старух. Перелік доступних для приватизації об’єктів доступний на сайті фонду держмайна. Раніше інформація про доступні лоти публікувалася лише в газеті “Вісник приватизації”, проте ФДМ запустив зручний сервіс, де тепер можна знайти усі наявні пропозиції. Це гарантує доступ до аукціонів для всіх охочих та виключає можливість маніпуляцій. У 2020 році програма приватизації дозволила залучити до державного та місцевих бюджетів 3 млрд гривень. Цього ж року планку встановили ще вище - на аукціонах планується отримати 12 млрд гривень надходжень. Відповідно до закону, до малої приватизації належать активи, вартість яких не перевищує 250 млн грн. Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю