На сьогодні в області діють 16 територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) районних рад та міських рад міст обласного значення, в новостворених територіальних громадах – п’ять територіальних центрів, 12 центрів соціальних послуг, шість відділів і один сектор.
За інформацією Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, на договірних засадах соціальні послуги жиелям громад надаються у 19 територіальних громадах. У чотирьох об’єднаних територіальних громадах процес утворення структурних підрозділів для надання послуг перебуває на початковому етапі. У зв’язку з цим соціальні послуги продовжують надавати територіальні центри відповідних районних рад. Цими закладами та установами обслуговується близько 26 тисяч громадян, серед яких понад 3 тисячі ветеранів війни.
Найпоширеніший вид соціальних послуг, яких потребують особи поважного віку та з інвалідністю, це послуги вдома. Їм допомагають у придбанні продуктів харчування, приготуванні їжі, прибиранні приміщень, обробці присадибних ділянок тощо.
У соціальній сфері області функціонують 11 комунальних стаціонарних установ (будинків – інтернатів), у яких перебуває на повному утриманні 2,8 тис. громадян, у тому числі особи з інвалідністю різних вікових категорій, люди похилого віку та ветеранів.
Уже 15 років успішно діє Запорізький обласний центр комплексної реабілітації осіб з інвалідністю. За цей період відповідний курс пройшли 1000 громадян. Упровадження з січня 2019 року нових методів дозволило збільшити кількість отримувачів послуг, одночасно з професійною забезпечувати їм фізичну, психолого - педагогічну та соціально - побутову реабілітацію.
На сьогодні в Запорізькій області проживає 534,2 тисячі пенсіонерів, з них 43,2 тисячі ветеранів війни, у тому числі 19,6 тисячі учасників бойових дій, 202,7 тисячі ветеранів праці та 123,9 тисячі дітей війни.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю