В Україні стартував пілотний проєкт з упровадження у школах системи соціально-емоційного та етичного навчання (СЕЕН або SEE Learning), яка не тільки розвиває м'які навички, але й має змінити атмосферу в школах та ставлення учнів до вчителів, навчання, один до одного та до самих себе.
За повідомленням Міністерства освіти і науки України, у програмі беруть участь 26 шкіл із 23 областей. Представники цих шкіл на початку жовтня пройшли тренінги з розробниками програми з Університету Еморі (США) та українськими експертами-консультантами проєкту.
Від Запорізької області у проєкті бере участь Мелітопольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №8. Протягом року вчителі будуть займатися з дітьми за новими методиками, а вже наступного року долучитися до проєкту зможе будь-яка школа.
У EdCamp Ukraine визначають СЕЕН як програму, яка сприяє розвитку базових людських цінностей, системному та критичному мисленню, зосередженню уваги, запобіганню стресу й стійкості до нього, співпереживанню до себе й інших.
СЕЕН базується на трьох вимірах знань та компетенцій: усвідомленості, залученості та співпереживанні, які перетинаються між собою.
Програму розробляли п’ять років, одночасно випробовуючи її елементи у 500 закладах освіти в усьому світі: у США, Індії, Бразилії, Великій Британії, Швеції, Швейцарії, Австралії та інших країнах.
Результатом стане порівняння показників успішності наприкінці року, а також рівня булінгу, загального задоволення учнівства, отримання радості від навчання у школах з СЕЕН та у школах, де ця програма не практикується.
За матеріалами Міністерства освіти і науки України