На базі Кирилівського селищного будинку культури №2 відбувся обласний практикум «Функціонування закладів культури в умовах децентралізації» для керівників і спеціалістів структурних підрозділів культури органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, керівників базових будинків культури і центрів об'єднаних територіальних громад, фахівців методичних структур. Загалом у практикумі взяли участь 69 фахівців з установ культури м. Запоріжжя, Мелітополя, Токмака, восьми районів та 17 об'єднаних територіальних громад.
Як підкреслив директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Мороко, реформа децентралізації, яка сьогодні проводиться в Україні, є однією з найуспішніших. Її позитивний вплив позначився у тому числі і на результатах покращення якості та доступності надання різноманітних культурних послуг. Посадовець акцентував увагу на необхідності більш активної роботи щодо залучення грантових коштів, співпраці з Українським фондом культури. Адже збереження історико-культурної спадщини покладається на органи влади територіальних громад.
Про стан упровадження децентралізації в Запорізькій області поінформував начальник Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Олександр Билим. Він повідомив, що наразі в регіоні створено 56 об'єднаних територіальних громад, із яких у 26 громадах проживає менше п'яти тисяч громадян.
Начальник відділу культури і туризму Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Людмила Абеляшева повідомила, що за I півріччя 2019 року в Запорізькій області було виконано ремонтні роботи в 48 установах культури ОТГ на суму 8891,6 тисячі гривень, оновлено сценічні костюми та одяг сцени. Посадовець підкреслила, що технічне оснащення, комфортність закладів культури та професіоналізм працівників, упровадження інноваційних креативних форм роботи є запорукою успішної діяльності клубних закладів.
Учасники заходу також приділили увагу питанням необхідності розширення співпраці закладів культури територіальних громад області, упровадження децентралізації в закладах культури, ефективної взаємодії закладів культури і органів місцевого самоврядування, застосування нового креативного бачення діяльності клубних закладів.
Крім цього, секретами творчої майстерності поділилися учасники колективів художньої самодіяльності закладів культури Кирилівської об'єднаної територіальної громади: народного хорового колективу «Азовські зорі», зразкового хореографічного ансамблю «Юнона», вокального ансамблю «Мрія», тріо сопілкарів Охрімівського сільського будинку культури.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю