Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

За минулий навчальний рік в області створено новий освітній простір

28 серпня 2019 - 15:52

На базі Михайлівського вищого професійного училища відбулася розширена конференція, на якій підбито підсумки роботи галузі «Освіта» в області у 2018/2019 навчальному році.

У роботі конференції взяв участь заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін. Він вручив нагороди Міністерства освіти і науки України запорізьким освітянам. Так, нагрудним знаком Міністерства «Василь Сухомлинський» нагороджено: начальника управління Енергодарської міськради Світлану Букреєву, директора Василівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату Віталія Візиренка, директора Січового колегіуму Валентину Єршову. Нагрудним знаком Міністертва «Відмінник освіти» відзначено директора Запорізької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату «Світанок» Катерину Шарікову. Подяки Міністерства оголошено: директору Преславської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернаті Аллі Гогунській, директору Запорізької спеціальної школи-інтернат «Козацький ліцей» Оксані Губіній, директору Дніпрорудненського професійного ліцею Сергію Осипенку, начальнику відділу кадрової роботи Департаменту освіти і науки ЗОДА Людмилі Поліщук та директору Гуляйпільської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату Сергію Столяренку.

Як наголосила директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Озерова, цей рік знаменується впровадженням освітньої реформи «Нова українська школа», схваленням Концепції реалізації державної політики у сфері професійної (професійно-технічної) освіти на період до 2027 року, прийняттям Закону України «Про фахову передвищу освіту», впровадженням інклюзивної освіти в дошкільну, загальну середню, професійну (професійно-технічну) та вищу освіту.

Простір дошкільної освіти охоплено 518 закладами, які відвідують понад 57 тисяч дітлахів. Черга у заклади дошкільної ланки зменшилась утричі завдяки створенню 429 місць для дітей дошкільного віку. Наразі відкрито п’ять закладів дошкільної освіти в м. Бердянську та Мелітопольському районі; три групи у функціонуючих закладах освіти та дві групи з короткотривалим перебуванням у Приморському, Запорізькому районах та Приазовській, Новоуспенівській, Широківській ОТГ; один НВК; відновлено два заклади дошкільної освіти у Пологівському районі.

Торік 1 вересня  учні закладів загальної середньої освіти вже пішли у Нову українську школу. В минулому році в області функціонувало 557 закладів загальної середньої освіти усіх типів і форм власності з контингентом 167 025 учнів. У школах відкрито 882 перших класів, де навчалися 19 200 учнів.

Нова українська школа – наймасштабніша інвестиція держави у розвиток освіти в Україні. На закупівлю дидактичних матеріалів, сучасних меблів, комп’ютерного обладнання, відповідного мультимедійного контенту для початкових класів у 2018 році було виділено 38360,9 тис. грн.

Протягом 2018 року придбано 37593 одиниці дидактичних матеріалів; 19116 одиниць меблів; 840 одиниць комп'ютерного та мультимедійного обладнання; за кошти обласного бюджету придбано обладнання для облаштування інтерактивного робочого місця вчителя для початкової школи у кількості 70 місць на суму 4825,5 тис. грн.

Підвищенню якості освіти сприяє створення опорних шкіл. Так, у 2018-2019 навчальному році створено 13 опорних закладів освіти. Загалом в області створено 23 заклади та 28 філій. З 1 вересня 2019 розпочнуть роботу ще сім опорних шкіл. Навчанням у них будуть охоплені близько 11850 тисяч учнів.

Для оснащення опорних закладів загальної середньої освіти з державного бюджету профінансовано 18629,5 тис. грн на засоби навчання, у тому числі для кабінетів фізики, хімії, біології, географії, математики, а також мультимедійні засоби.

Запорізька область стала пілотною у всеукраїнському науково-педагогічному експерименті «Розвиток інклюзивного середовища в Запорізькій області». В області вже створено 32 інклюзивно-ресурсних центри та заплановано створення ще двох до кінця поточного року. Дітям з особливими освітніми потребами здійснюють психолого-педагогічний супровід 56 психологів, 61 логопед, 52 вчителя-логопеда, 29 учителів-реабілітологів.  З моменту створення інклюзивно-ресурсних центрів проведено комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку понад 10 тисяч дітей.

Спеціальна освіта в області представлена 16 закладами освіти інтернатного типу, де на початок 2018/2019 навчального року здобували освіту 3144 дитини з особливими освітніми потребами. Освітній простір спеціальних закладів освіти у 2018 році покращив матеріально-технічну базу. Розпочато комплексну термомодернізацію Запорізької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату «Джерело», де зроблено капітальний ремонт, придбано реабілітаційне обладнання.

Позашкільна освіта є невіддільним складником системи освіти України. Усього в системі освіти області (разом з дитячо-юнацькими спортивними школами) працює 70 закладів позашкільної освіти, в яких навчаються 54552 здобувачі освіти. У закладах позашкільної освіти працює 3372 гуртки, які відвідують 50256 учнів. У дитячо-юнацьких спортивних школах проходять підготовку 4296 вихованців. На базі закладів загальної середньої освіти створено 3145 гуртків, які відвідують 52282 вихованці.

Запроваджена реформа професійної (професійно-технічної) освіти сприятиме економічному розвитку і зростанню конкурентоспроможності України. Первинна професійна підготовка та професійно-технічне навчання в 35 закладах професійно-технічної освіти області здійснюється за 11 напрямами господарської діяльності для семи галузей економіки. У 2018 році до закладів професійної (професійно-технічної) освіти вступили 5581 особа.

Головними здобутками 2018 року є створення двох навчально-практичних центрів за державні кошти: з професії «Токар. Верстатник широкого профілю. Фрезерувальник. Шліфувальник. Свердлувальник» на базі Запорізького машинобудівного вищого професійного училища та з професії «Електрозварник ручного зварювання. Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних зварювальних машинах. Зварник» на базі Запорізького політехнічного центру професійно-технічної освіти. У 2019 рік заплановано створити ще два навчально-практичні центри.

У 2018/2019 навчальному році Запорізька область була представлена 43 закладами вищої освіти, в яких здобувають освіту понад 69,3 тисячі студентів. Навчальний процес у цих закладах (університетах, академіях, інститутах) забезпечують 5411 науково-педагогічних працівників. У 2019 році відбулася реорганізація Запорізької державної інженерної академії шляхом приєднання до Запорізького національного університету. Також у 2019 році відбулося перейменування Запорізького національного технічного університету в національний університет «Запорізька політехніка», а Таврійському державному агротехнологічному університету присвоєно ім’я Дмитра Моторного.

– З огляду саме на системну, планомірну та наполегливу роботу освітян Запорізької області можна з упевненістю констатувати, що всі плани реформування освіти в України, амбітні перспективи перезавантаження всіх ланок освіти  будуть якісно виконуватися й надалі, – підсумувала Тетяна Озерова.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Допомога поруч: як діяти постраждалим від ворожих дій запоріжцям

Збитки на сотні тисяч гривень: наслідки масованої атаки ворожими «шахедами» по Запоріжжю

Державний пакет акцій АТ «ІнститутТитану» – на приватизаційному аукціоні

Чергова терористична атака по мирному місту: троє загиблих та троє поранених у Запоріжжі

В Запоріжжі відбулося засідання міжфракційного депутатського обʼєднання «Добробат»

«Сонячний РеСтарт» – новий навчальний курс для ветеранів та ветеранок

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 27.08.2024

Впродовж доби окупанти 208 разів били по 14 населених пунктах Запорізької області.

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 915-го дня війни

Запорізька область на варті безпеки: 427 Пунктів незламності готові приймати мешканців у разі надзвичайної ситуації

Черговий акт тероризму країни-агресорки: загинув чоловік та поранена жінка в одному із сіл Вільнянської громади

Всеукраїнський проєкт «Освітній Суп»: запорізькі школярі можуть долучитися до безоплатних занять з української мови та математики