Мінрегіон оприлюднив нові дані моніторингу процесу децентралізації та реформування місцевого самоврядування. Так, за станом на 10 серпня 2019 року в Україні сформовано 936 об’єднаних територіальних громад, 56 з них - у Запорізькій області.
За інформацією Мінрегіону, загалом по Україні 55 новостворених ОТГ очікують рішення ЦВК про призначення на їх території перших місцевих виборів, у тому числі вісім громад – у Запорізькій області.
У Міністерстві назвали регіони-лідери рейтингу формування спроможних громад: Житомирська, Чернігівська, Дніпропетровська, Запорізька та Хмельницька області. Запорізька область продовжує упевнено утримувати позиції в п’ятірці лідерів загальнодержавного рейтингу процесу децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування.
Варто відзначити, що громади Запорізької області використовують важливий інструмент для розвитку – співробітництво територіальних громад. На сьогодні між громадами області укладено дев’ять договорів у формі спільного фінансування (утримання) підприємств, установ та організацій комунальної форми власності, делегування виконання окремих завдань у сфері охорони здоров’я, утворення спільного органу управління, реалізації спільного проєкту «Розширення спектру надання адміністративних послуг та їх територіальної доступності», реалізації спільного проєкту з питань якісних адміністративних послуг через Центр надання адміністративних послуг тощо. Сторонами договорів виступили 12 об’єднаних територіальних громад регіону.
В Управлінні містобудування та архітектури облдержадміністрації повідомили, що Запорізька область єдина, де чотири райони повністю покриті громадами (у Хмельницькій області таких районів три, у Чернігівській – два). Не менш важливим є те, що в Запорізькій області немає жодного району, де б не було хоча б однієї громади.
На території області здійснюється впровадження секторальних реформ – в освіті, медицині, системі надання адмінпослуг, земельних відносинах, дорожній інфраструктурі, сфері планування територій.
На сьогодні в області вже створено 23 опорні школи, 14 з яких знаходяться в громадах.
Одним із успішних прикладів також є організація надання адміністративних послуг. В області забезпечено створення та функціонування 36 ЦНАПів. Тільки в м. Запоріжжі сучасні філії ЦНАП діють у шести районах; при місцевих держадміністраціях у 18 районах області; у восьми об’єднаних територіальних громадах (Берестівська сільська, Веселівська селищна, Воскресенська сільська, Гуляйпільська міська, Комиш-Зорянська селищна, Смирновська сільська, Широківська сільська, Оріхівська міська). Усі ЦНАПи підключено до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Найближчим часом планується збудувати та модернізувати ще 25 центрів надання адмінпослуг.
Усе це свідчить про якість і наближення послуг до людей. Як наголосив перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода, поки одні громади думають, чи варто впроваджувати зміни, створені об’єднані громади пожинають плоди реформи і своєї праці.
Детально з результатами моніторингу можна ознайомитися за посиланням.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю