Фахівці Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України проводять постійний моніторинг захворюваності на гострі кишкові інфекції. Зараз, у розпал літа, під час спеки, це питання особливо актуальне.
Минулого тижня з підозрою на захворювання гострими кишковими інфекціями (ГКІ) до медичних закладів звернулися 275 осіб. Рівень захворюваності на 27% вище порівняно з минулим тижнем.
За інформацією лабораторного центру, показник захворюваності склав 15,9 на 100 тисяч населення, що на 44% нижче максимального рівня.
Загалом по області лабораторно підтверджено 36,6% випадків ГКІ, з них в 34% – ротавірусна інфекція.
Серед причин захворювань найбільша питома вага припадає на м’ясну продукцію – 24,2%, молочну продукцію – 20,0%, овочі, фрукти – 17,0%,
У 59% випадках захворювання на ГКІ пов'язані з уживанням продуктів та страв, які готувалися та зберігалися в домашніх умовах; 28% випадків – через придбання продуктів на стихійних ринках, 13% – на узаконених.
Крім цього, 17 жителів області своє захворювання пов’язують з водним фактором передачі, причому всі в місцях організованого купання.
На минулому тижні зареєстровано побутовий спалах сальмонельозу з харчовим фактором передачі. У с. Новоолександрівка Запорізького району захворіли семеро осіб, у тому числі діти. Вже визначено межі осередку, проведено необхідні протиепідемічні заходи, у тому числі відібрано проби питної води, змиви.
За словами фахівців, для запобігання захворюванням на гострі кишкові інфекції, насамперед, слід дотримуватися правил особистої гігієни, не вживати в їжу недоброякісні продукти, дотримуватися термінів зберігання продуктів, користуватися тільки якісною питною водою.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю