За інформацією Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, у регіональній Єдиній інформаційній базі даних внутрішньо переміщених осіб станом на початок липня перебувало 54,9 тисячі осіб. Серед них: 2,4 тисячі осіб з інвалідністю, 8,3 тисячі дітей.
Як повідомили в Департаменті, щомісячну адресну допомогу переселенцям для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, отримували 8 тисяч сімей. Сума коштів Державного бюджету України, що спрямована у поточному році на цю виплату, склала понад 69,5 млн грн.
Слід зазначити, що чисельність ВПО в регіоні за 2014-2018 роки зменшилась зі 120 тисяч до 55 тисяч осіб. За цей період з Державного бюджету витрачено на ці цілі 655 млн грн. Розселяли переміщених осіб в області у гуртожитках, на базах відпочинку, дитячих оздоровчих закладах, санаторіях тощо.
В межах обласної Програми соціальної підтримки ветеранів війни, праці, дітей війни, інвалідів, інших соціальних груп населення, що перебувають у складних життєвих обставинах «Назустріч людям», з обласного бюджету для забезпечення безоплатного проживання та харчування виділено понад 15 млн грн за період 2014-2016 років. Розподіл коштів проводився по всіх територіях області пропорційно розміщенню ВПО.
Внутрішньо переміщені особи продовжують проживати у соціальних гуртожитках у Запоріжжі, Мелітополі, Токмаку, Енергодарі, Бердянську та Комиш-Зорянській ОТГ.
У будинках-інтернатах системи соціального захисту населення області на постійному утриманні проживає 28 ВПО за рахунок коштів обласного бюджету. Крім того, з обласного бюджету продовжується надання адресної грошової матеріальної допомоги особам, які опинилися в складних життєвих обставинах, у тому числі ВПО.
У м. Запоріжжя функціонує транзитне містечко модульного типу, яке розраховане на 544 ліжко-місця. На теперішній час там проживає 250 переселенців.
Модульне містечко отримане Запорізькою обласною організацією Товариства Червоного Хреста України, як гуманітарна допомога у рамках співпраці з Німецьким товариством міжнародного співробітництва Deutsche Gesellschaftfür Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та перебуває на балансі цієї організації. Слід зазначити, що мешканці модульного містечка забезпечуються за рахунок гуманітарної допомоги засобами гігієни, лікарськими засобами, одягом, білизною, продуктами харчування тощо.
Часткова компенсація витрат на тимчасове проживання ВПО здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету м. Запоріжжя в рамках міської комплексної програми соціального захисту населення міста Запоріжжя на 2019-2021 роки.
17 осіб з числа ВПО, які проживають в регіоні, захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України. Відповідно мають право на отримання житла. У 2018 році Запорізькій області виділено кошти на придбання житла для однієї особи цієї категорії.
Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації у 2019 році направлені до Міністерства соціальної політики України розрахунки щодо виділення коштів для отримання 17 ВПО грошової компенсації на придбання житла на загальну суму 18,28 млн грн. У 2019 році виділено коштів одній особі у розмірі 896,6 тис. грн на придбання житла.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю