Голова обласної державної адміністрації Олександр Старух провів засідання колегії ОДА. Участь у її роботі взяли також очільники територій області, керівники управлінь та структурних підрозділів облдержадміністрації.
Засідання розпочалося з розгляду стану освоєння коштів субвенцій з державного бюджету. До кінця року область має освоїти 72,1 млн. грн. Як зауважили фахівці, ця сума суттєво нижча не лише за реальні потреби регіону, але й навіть за минулорічний обсяг державних субвенцій, що був майже вдвічі вищим.
Тож розподілялися ці кошти відповідно до визначених територіями пріоритетів. Більше половини грошей будуть спрямовані на добудову незавершених об'єктів у містах обласного значення та районах.
В умовах недостатнього фінансування особливої важливості набуває повне, стовідсоткове освоєння виділених коштів. Проте по певних територіях ситуація, що склалася, викликає серйозне занепокоєння – у деяких районах та містах виділені кошти освоєні менш ніж на третину, подекуди – не освоєно ще жодної копійки.
Такий стан справ ставить під загрозу реалізацію заходів, передбачених середньостроковою програмою соціально-економічного розвитку Запорізької області до 2011 року. Тому керівник регіону вимагає щотижневого звіту територій про освоєння коштів субвенцій.
- Пріоритет матимуть інвестиційні проекти економічного та соціального розвитку, - зазначив Олександр Старух.
Другим питанням порядку денного учасники колегії розглянули підсумки цьогорічної літньої оздоровчої кампанії. Всього було витрачено 40 млн. 341 тис. грн. (у 2007 - 30 млн. 18 тис. грн.).
Та навіть незважаючи на досить великий обсяг коштів, витрачених цього літа на оздоровлення, організованим відпочинком та оздоровленням вдалося охопити лише 55 % дітей шкільного віку.
- Проблема не лише у кількісному охопленні. До компетенції органів виконавчої влади належить і питання якості відпочинку – організація повноцінного харчування, змістовного дозвілля дітей, належного медичного обслуговування, - зауважив Олександр Старух.
Аналіз помилок та недоліків свідчить, що нерідко причиною їх стає тендерна процедура, коли право на оздоровлення дітей виграє не той, у кого кращі умови відпочинку, а той, хто обіцяє нижчу ціну. До того ж, не завжди учасники тендерних процедур подають до комісії інформацію, що відповідає дійсності.
На думку глави області, додаткової уваги потребує ситуація, що склалася з оздоровчими таборами, розташованими на узбережжі Молочного лиману.
Розглянули учасники колегії і питання підвищення якості харчування дітей в загальноосвітніх навчальних закладах.
Сьогодні вартість харчування по територіях області суттєво відрізняється, так само як і його якість. Інколи підприємці, що займаються харчуванням школярів, у гонитві за прибутком використовують продукти низької поживної цінності, що не дає можливості забезпечити учнів навчальних закладів корисним та повноцінним харчуванням. Додаткової уваги потребує й питання матеріально-технічного стану харчоблоків у школах.
За підсумками розгляду питання органам управління освітою на місцях дане доручення забезпечити дієвий контроль за якістю та організацією харчування учнів, дотриманням натуральних і грошових норм, санітарно-гігієнічних вимог до приміщень їдалень та їх обладнання.
До черги денної засідання колегії було внесене й питання початку опалювального сезону в області. Станом на 07.11.08 у деяких районах та містах опалювальний сезон, незважаючи на вимоги температурного режиму, так і не розпочався – через відсутність лімітів газу. Члени колегії заслухали кожного з керівників цих територій щодо причин виникнення ситуації та заходів задля її розв'язання. Підсумки розгляду проблеми свідчать, що найближчими днями опалювальний сезон розпочнеться у всіх населених пунктах області.
Члени колегії також підтримали пропозицію голови обласної виконавчої влади Олександра Старуха створити робочу групу з питань мінімізації негативного впливу економічної кризи на соціально-економічну ситуацію.
Управління у справах преси та інформації