«Атомні можливості для розвитку країни: воєнний час та повоєнна відбудова». Міжнародну конференцію під такою назвою організувало АТ «НАЕК «Енергоатом». Конференція відбулася в межах ХХІ Міжнародної спеціалізованої виставки «Енергетика в промисловості». Це найбільша галузева подія в Україні, яка збирає професіоналів енергетичної галузі держави та світу.
Перспективи розвитку атомної енергетики, будівництво нових атомних потужностей, міжнародне атомне співробітництво, безвуглецеве майбутнє України, інноваційний розвиток галузі ядерної енергетики – ключові теми конференції.
Понад 200 учасників заходу мали можливість висловити свою думку щодо ролі атомної енергетики як основи енергонезалежності України. У роботі конференції взяли участь представники посольств США та Швеції, державних органів влади, народні депутати України, міжнародні партнери Енергоатома, науковці, громадськість, керівництво та фахівці НАЕК.
Сьогодні атомна енергетика є основою економіки України. На цьому наголосив очільник НАЕК Петро Котін.
– Саме ядерна енергетика забезпечує українців електроенергією і теплом, незважаючи на ті важкі умови, в яких ми з вами перебуваємо через військову агресію російської федерації, – підкреслив керівник Енергоатома.
Про можливості розвитку української ядерної енергетики говорив у своєму відеозвернені і Рафаель Гроссі.
– Ми повинні зберегти це важливе джерело електроенергії для України сьогодні й у післявоєнний період. Обіцяю, що ми будемо поруч для допомоги Україні в збільшенні потужності Хмельницької АЕС шляхом будівництва нових енергоблоків, – запевнив генеральний директор МАГАТЕ.
Продовжить підтримувати українську енергетику і Швеція. На цьому наголосила заступниця голови місії посольства Швеції в Україні Мартіна Квік. Зокрема, у майбутньому разом із Францією, Чехією та Японією Швеція очолить робочу групу з радіаційної та ядерної безпеки в рамках Формули миру Президента України Володимира Зеленського.
– Вкрай необхідно забезпечувати надійну роботу АЕС. І у довгостроковій перспективі я буду рада бачити завершення будівництва нових атомних енергоблоків в Україні за участю американського постачальника як партнера, – зазначила представниця департаменту енергетики при посольстві США в Україні Гейл Хоук.